Всі ОТГ Сокирянщини пасуть задніх за результатами аналізу експертів
b371bfe69340215f14f5de3d17c6ebaa

Нещодавно інтернет-ресурс «Децентралізація» опублікувало оновлений аналіз бюджетів ОТГ країни. За підсумками січня-вересня 2019 року, експерти проаналізували окремі фінансові показники 806 ОТГ, а саме – здійснили розрахунок чотирьох показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад: доходи на душу населення, рівень дотаційності бюджетів,  питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ  та питома вага заробітної плати у видатках загального фонду.

806 ОТГ експерти згрупували за критерієм чисельності населення. Крім цього, для більш коректного порівняння всі міста обласного значення, у яких відбулася процедура об’єднання чи приєднання виділені в окрему групу.

Цікаво, що спеціалісти зазначають, що проведений аналіз ще раз підтверджує думку, що одним із оптимальних варіантів подальшого розвитку для громад із низькими показниками фінансової спроможності є їх приєднання до інших територіальних громад та створення більшої за площею і чисельністю ОТГ.

Відтак щодо ОТГ Сокирянського району. Сокирянська міська громада включена до другої групи рейтингування, до якої потрапили 124 ОТГ з чисельністю населення від 10 до 15 тис. чоловік. За результатами аналізу за 9 місяців Сокирянська ОТГ посідає 72 місце, тобто має показники нижче середнього. З Чернівеччини вище Сокирянської розмістились у рейтингу всі ОТГ, що об’єднались навколо районного центру, а це Хотинська – 20 місце,  Глибоцька -67, Кіцманська -70.

Так,  за три квартали нинішнього року доходи на одного мешканця у Сокирянській ОТГ склали  2394  грн., а рівень ротаційності становить  11,2%.  Цікаво, що порівняно з першим півріччям погіршився показник питомої ваги видатків на утримання апарату управління з 20% до    22%, а питома вага заробітної плати у видатках загального фонду нині становить    74,1%.

Ще гірше справи у Вашковецької сільської об’єднаної громади, яка серед аналогічних 292 за чисельністю посіла лише 251 місце у рейтингу. Тут доходи на одного мешканця склали  лише 1209 грн, а рівень ротаційності становить  37,3%.  Показник питомої ваги видатків на утримання апарату управління у Вашківцях взагалі сягає майже половину всіх видатків, або ж 40,4%,  а питома вага заробітної плати у видатках загального фонду нині становить    81,2%.

Новодністровська громада ж пасе задніх за результатами аналізу серед аналогічних 27 міст обласного значення, до яких приєднались навколишні села. Тут чи не найбільший показник витрат на апарат управління – 31,3% та 58% складає питома вага зарплати у видатках загального фонду.

Ознайомитись з рейтингом ОТГ за 9 місяців 2019 року  можна за посиланням https://decentralization.gov.ua/news/11877