Вимагання хабарів та корупційні схеми: тип управління посадовців Новодністровської міської ради чи нахабна звичка власного збагачення?
zatrimzatrim_13102020_1

Стали відомі нові подробиці у справі посадовців Новодністровської міської ради, які отримували неправомірні вигоди від підприємця.

Нагадаємо, що поліцейські встановили, що організувала корупційну «схему» у Новодністровську виконуюча обов’язки міського голови – секретар міської ради. За сприяння у безперешкодному оформленні договорів оренди нерухомого майна комунальної власності по занижених цінах підприємці повинні були сплачувати посадовиці «невеличку подяку». Також у «схемі» були  залучені ще один посадовець, депутатка цієї ради та її родич. Останній виконував роль посередника.

За вирішення питання з орендою приміщень та земельної ділянки, а також в майбутньому зменшення щомісячної орендної ставки, місцевий підприємець повинен був заплатити зловмисникам через посередника 10 тисяч доларів США «винагороди». Неправомірну вигоду отримували у кілька етапів.

13 жовтня оперативники Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Нацполіції та слідчі поліції Івано-Франківської області затримали трьох осіб під час розподілу коштів безпосередньо на об’єкті оренди. З місця затримання поліцейські вилучили 4000 доларів США, одержаних у якості чергової частини від обумовленої суми неправомірної вигоди. Секретарку, депутата та посередника затримали на місці події у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм оголосили підозру у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

А вже згодом по соцмережах розлетілася ухвала суду, де описані деталі справи. Масштаби та нахабність чиновників – вражають. Неодноразові транші, так званих, «благодійних внесків» надходили на особисті рахунки фігурантів, схеми таких махінацій детально обговорювалися та узгоджувалися, у підприємця вимагали фінансових вкладень у виборчу кампанію  і багато іншого. До неправомірних дій, як виявляється, залучалися і керівники профільних відділів міськради і інші службовці. Тож, напевне, можна припустити, що такий стиль управління – вже у звичці посадовців міста?

Залишається тільки сподіватися на об’єктивність суду, неспростовані докази, свідчення та слідство. Бо «я – не я і хата не моя» у фейсбук-ефірах – це тільки слова. Крапку у такій ганебній та кричущій справі поставить Феміда. Головне, щоб, сподіваючись на підтримку громади на виборах, совість була чиста, а не така, про яку зараз свідчать факти…