Випадків захворюваності на грип в Сокирянському районі не зареєстровано

За оперативними даними з початку 2019 року з приводу гострих респіраторних інфекцій за медичною допомогою звернулось 76 мешканців району, з них 40  –  дітей. Рівень захворюваності гострими респіраторними інфекціями  є нижчим  епідемічного порогу. Випадків грипу не зареєстровано.

Також  за даними моніторингу за два тижні нового року виявлено 12 осіб з підозрою на захворюваність кором, 5 з них – діти. Госпіталізовано 6 дорослих та 2 дітей. Слід зазначити, що у всіх   – легка форма перебігу  хвороби. Як зазначають фахівці  районного відділу лабораторних досліджень Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», в порівнянні з минулим тижнем ситуація дещо покращилася, але рівень можливого збільшення хворих на кір залишається високим.

Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі: 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Кір – одна з головних причин дитячої смертності в світі. Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти. Основним і єдиним способом вберегтися залишається вакцинація. Варто пам’ятати, що вакцинація є законним правом кожного з нас на захист від кору — захворювання, яке може призвести до ускладнень або смерті.

Щодо профілактики захворюваності на інші сезонні інфекційні хвороби медики радять зміцнювати імунітет, одягатися по погоді та при перших ознаках захворювання звертатися до лікаря. Уникайте самолікування.

Інформує сайт Сокирянської РДА.