«Випускники» Романковецького фазанаріуму освоюють нові домівки

Пір’я, пух – у різні боки. З рук лісівників фазани піднімалися в повітря, пролітали кілька десятків метрів і відразу ховалися у густій траві. Саме так проходили «проводи» у вільне життя фазанів на Сокирянщині. До цього часу птахи жили у вольєрах на території Романковецького лісництва. Всього у 2020 році працівники лісгоспу поповнять природну популяцію фазана на 150 особин.

«Минулої весни, лісгосп придбав 40 фазанів двох видів у Вінницькій області, збудували вольєри для мисливських птахів.  Вже через рік близько 100 птиць ми випустили в природне середовище. Нинішнього, – ще більше  фазанів «заселимо» на угіддях Сокирянського держлісгоспу. І так кожного року будемо збільшувати їх популяцію», – розповів лісничий Романковецького лісництва Микола Дущак.

Для розплоду минулого року лісівники залишили 40 птахів маточного поголів’я, у співвідношенні – самець на дві-три самочки. Під час току, що тривав у квітні-травні, щодня збирали яйця оливково-бурого кольору. Зазвичай   кожна самка несе до 60 яєць за сезон. Щотижня яйця закладали в інкубатор. Потім, як за малими дітками, доглядали за пташенятами, поки не підростуть. Нині на волю випускали дворічних птахів, які вже давали приплід, їх замінять більш молодими. Розведення фазана – досить копітка справа.

«Щоб мисливство на Сокирянщині  було дійсно європейського рівня, а саме такі завдання ставить нам начальник управління Василь Гончар, маємо розвиватися комплексно. Перш за все, дбати про збільшення та урізноманітнення популяції звірів та птахів. Саме з цією метою ми облаштували фазанаріум у Романковецькому лісництві.  Крім того, це і додаткові надходження підприємства – частину птахів ми реалізовуємо місцевим організаціям товариства мисливців та рибалок. А нинішнього року вже продаватимемо фазана «під постріл». Якщо мисливець спритний та влучний, він отримає здобич, у іншому випадку – птиця залишиться у природі», – розповідає директор ДП «Сокирянське лісове господарство» Олександр Чебан.

Пресслужба ДП «Сокирянське лісове господарство»