Високе слово патріотичної поезії вчить добру та любові, виховує мужність

25 лютого 2020 року в районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся традиційний конкурс читців, присвячений 206-річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Конкурс проводився з метою популяризація творчості Тараса Шевченка, розвитку мистецтва художнього слова, покращення виконавської майстерності учасників, виявлення обдарованої молоді тощо.

В конкурсній програмі взяли участь понад 50 аматорів художнього слова, які представили 22 клубні установи Сокирянщини.

У виконанні читців-декламаторів звучали твори Т.Г.Шевченка та вірші сучасних українських авторів присвячені Великому Кобзарю, боротьбі українського народу за незалежність та подіям Революції Гідності, патріотичні вірші місцевих поетів. Окрім того, аматори представили літературно-музичні композиції за творами Тараса Шевченка та співану поезію.

Учасники конкурсу продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, дикцію та відчуття мови, сценічну культуру, емоційність та переконливість, вміння перевтілюватися та передавати характер твору. Відповідали вимогам підібраний репертуар, костюми та музичне оформлення.

Цікавими були виступи декламаторів із с.Михалкове –  Божинської Діани та Гончар Тетяни, с.Сербичани – Олійник Дар’ї та Підгорної Олександри, с.Ломачинці – Ткач Дар’ї. У номінації «співана поезія» гарно виступили сестри Діана та Вікторія Коваль (с.Грубна).

Третє місце у конкурсі посіли –  Бендерська Карина (будинок культури с.Вашківці), учасники гуртка виконавців художнього слова клубу с.Братанівка та учасники гуртка виконавців художнього слова БНТД с.Ожеве –  Федишина Ілона, Гімплюк Тетяна, Гандзюк Марія.

Друге місце за високу виконавську майстерність посіла Ігнатова Христина (будинок культури с.Шишківці).

Переможцями серед читців-декламаторів визнано Нігалатій Іларію (будинок культури с.Білоусівка) та Савчука Андрія (Сокирянський РБНТД), які у своїх виступах донесли до кожного глядача велич творів Тараса Шевченка.

У номінації «співана поезія» друге місце здобула Боднар Мілана (будинок культури с.Селище), перше місце – Пастушок Даніїл (будинок культури с. Романківці).

Переможці конкурсу – Нігалатій Іларія, Савчук Андрій та Пастушок Даніїл представлятимуть Сокирянський район на обласному конкурсі читців, який відбудеться 7 березня 2020 року у місті Чернівці.

                                                                              Методичний відділ

                                                                             Сокирянського РБНТД