Вивчення питань створення спеціальної (вільної) економічної зони
нарада

Вивчення питань створення спеціальної (вільної) економічної зони або запровадження спеціальних режимів інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку Чернівецької області – амбітний план Буковини.

Голова Дністровської районної ради Олександр ЯНЧАК взяв участь 25 лютого у першому засіданні робочої групи з вивчення питань створення спеціальної (вільної) економічної зони або запровадження спеціальних режимів інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку Чернівецької області.

За участі першого заступника голови Чернівецької обласної ради Миколи Гуйтора, заступника голови обласної ради Михайла Павлюка, народного депутата України Валерія Божика, директора Агенції регіонального розвитку Олексія Грушка, депутатів місцевих рад, голів районних рад, представників територіальних громад області, керівників підприємств, виробників та науковців.

Головна мета зустрічі – амбітний план та напрацювання механізмів і конкретних пропозицій для створення відповідного законопроєкту, який в перспективі повинен стати повноцінним законом. Лобіюватимуть законопроєкт народні депутати від Буковини.

Буковина потребує нового бачення вирішення проблем регіонального розвитку області та необхідності підсилення ролі органів місцевого самоврядування у стратегічному плануванні та розвитку, що відповідає принципам децентралізації. Запровадження спеціальних режимів інвестиційної діяльності дозволить створити нові робочі місця та покращити інвестиційний клімат в пріоритетних сферах економіки регіону (рекреація, АПК, використання транзитного потенціалу та природних ресурсів) та в територіальних громадах.

Наступне засідання робочої групи відбудеться за місяць після опрацювання усіх пропозицій, які надійдуть від членів робочої групи.