Подія – непересічна і довгоочікувана: незабаром у Сокирянській районній лікарні запрацює відділення діалізу

Те, у що донедавна важко було повірити, сталося… Найсучасніше покоління обладнання для гемодіалізу найближчим часом запрацює у Сокирянській районній лікарні. Новітні апарати, так звані «штучні нирки» рятуватимуть життя наших земляків, а також жителів сусідніх районів та областей.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року депутати Сокирянської районної ради ухвалили рішення про створення відділення гемодіалізу на базі КНП «Сокирянська районна лікарня». Наразі 12 наших земляків по декілька разів на тиждень проходять цю процедуру у Чернівцях. Враховуючи нашу віддаленість, важко навіть уявити, що доводиться переживати цим людям. Тож якнайшвидше відкриття цього відділення – у пріоритеті районної влади та керівництва медзакладу.

Тому сьогодні відбулася організаційна нарада, участь у якій взяли голова районної ради Василь Козак, в.о. голови районної державної адміністрації Андрій Маркевич, представник компанії-постачальника обладнання «РАТІО АШ» Ярослав Шатковський, директор КНП «Сокирянська райлікарня» Олександр Андрійчук, заступник головного лікаря Чернівецької обласної лікарні Борис Ситенко, представник підрядної організації та інші фахівці медзакладу.

Варто зауважити, що участь у цій нараді також взяв народний депутат України Валерій Божик. Наразі Валерій Іванович працює на 204 окрузі. Приємно, що не залишив поза своєю увагою і проблеми лікувального закладу Сокирянщини. Пообіцяв всіляко підтримувати втілення проєкту створення відділення гемодіалізу, бо розуміє на скільки це соціально важлива проблема.

У ході наради учасники ознайомилися з особливостями приміщення, що у майбутньому стане відділенням, обговорили всі технічні нюанси, проблеми, перспективи.

Всі фінансові питання, що стосуються ремонту приміщення, підведення комунікацій і приведення їх у відповідність до вимог стандартів бере на себе районний бюджет. Також представниками районної влади вживаються можливі практичні заходи, що сприятимуть забезпеченню у місцевому бюджеті необхідних асигнувань для функціонування відділення діалізу. Зокрема, це фінансування всіх необхідних комунальних витрат, а також забезпечення заробітною платою додаткового медичного персоналу.

На сьогодні ТОВ «РАТІО АШ» розроблений проєкт плану розміщення обладнання для гемодіалізу та підведення комунікацій у приміщення. Як наголосив представник фірми Ярослав Шатковський, після завершення ремонтних робіт вони зобов’язуються протягом трьох місяців забезпечити постачання оригінального обладнання провідних європейських виробників на суму понад 3 мільйони гривень.

Варто зауважити, що це обладнання Товариство «РАТІО АШ» надає нашому лікувальному закладу безоплатно, а також проводитиме навчання лікарів, медсестер та інженера, що працюватимуть у цьому відділенні і, що дуже важливо, зобов’язується здійснювати гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування устаткування та надаватиме постійну методичну підтримку.

Керівництво райлікарні наразі вже здійснило підбір кваліфікованого медичного персоналу. Вже найближчим часом вони проходитимуть навчання у закладах післядипломної освіти, а згодом матимуть можливість вдосконалити навички практично у центрах «Fresenius Medical Care» – німецькій глобальній компанії з охорони здоров’я, яка надає продукти та послуги для діалізу, для лікарень та амбулаторної медичної допомоги.

Наприкінці наради учасники зустрічі поспілкувалися із жителями Сокирянщини на долю яких випало випробування переносити цю страшну недугу – ниркову недостатність. Вони, як ніхто розуміють, як це залежати від «штучної нирки». Тому новина, що вже незабаром у районі можна буде отримати послугу діалізу, мабуть, найбільший новорічний подарунок для цих людей. Вони висловлювали свої щирі сподівання на якнайшвидше відкриття відділення гемодіалізу у Сокирянській районній лікарні.

Завершили зустріч підписанням тристороннього Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю у рамках реалізації проєкту створення та оснащення відділення діалізу.

Добробут пацієнтів – пріоритет фахівців Сокирянської лікарні та влади району. Тож постійно, спільними зусиллями вдосконалюють спектр та ефективність медичних послуг, надаючи все більшій кількості людей доступ до високоякісного лікування.

Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА