Як доводиться охороняти ліс від пожеж на Сокирянщині (ВІДЕО)

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значних збитків державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу. Здійснення заходів для попередження виникнення стихії в лісі, їх ліквідація покладається на постійних лісокористувачів.

Відповідно до “Правил пожежної безпеки в лісах України» з моменту сходу снігового покриву у лісах настає пожежонебезпечний період, впродовж якого вводяться певні заборони.

Згідно з  розробленими заходами, з метою недопущення виникнення вогню у держлісфонді підприємствами Буковини з початку року створено майже  110  км штучних протипожежних бар’єрів – мінералізованих смуг, проведено їх відновлення  впродовж 267 км.

У лісових насадженнях, з числа працівників лісової охорони, організовано наземне патрулювання. У всіх підрозділах здійснюється постійне чергування. В області перекрито майже 300 лісових доріг на виконання “Правил пожежної безпеки в лісах України».

Результат повсякденної превентивної  роботи лісівників очевидний – жодної пожежі на території держлісфонду області, в той час,  як в лісах України в 2020 році вже зафіксовано майже 2 тис. загорань, переважна більшість з яких з вини населення.

Охорона лісу від пожеж – моральний обов’язок кожного громадянина. Втім, скоріш за все, іншої думки у Новодністровську. Серед всіх 270 шлагбаумів області –  один у Ломачинцях Сокирянського району – постійно пошкоджується. Особи, які йменують себе активістами, регулярно порушують закон, наносячи державі збитки, прикриваючись при цьому турботою про людей.

Як повідомили у ДП «Сокирянське лісове господарство», на адресу підприємства  надійшло більше десятка   звернень, причому,  жодного – від жителів с.Ломачинці. Законність встановлення шлагбауму перевіряли екологи та правоохоронці. Порушень з боку лісівників виявлено не було.

За фактами незаконних дій «активістів» Сокирянським відділенням поліції вже розпочато три кримінальних провадження – за статтями 345-ю Карного кодексу України «Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу», 356-ю «Самовправство» та 296-ю «Грубе порушення громадського порядку».

Крім того,  правоохоронцями зібрано матеріали за фактами п’яти адміністративних проступків в урочищі «Вишневе» щодо порушень вимог пожежної безпеки у лісах, пошкодження відмежувальних знаків у лісах та дрібне хуліганство.

Вчергове пошкодили майно у Ломачинцях у суботу, 18 липня. При цьому, чоловіки діяли особливо зухвало, нецензурно висловлювались та погрожували   лісівникам. Службова відеокамера державної лісової охорони зафільмувала факт правопорушення та осіб,  які його скоїли. Відтак поліцейські проводять слідчі дії.

Примітно, що роздмухують штучно створений конфлікт місцеві журналісти з Новодністровська, представляючи діяльність лісівників  як замовну, додаючи охороні лісу політичного підтексту, наголошуючи, що лісівники обмежують вільний доступ до водойми. Замість того, щоб допомагати у охороні екосистем.

Підсумовуючи,  хочемо зазначити, що  працівники Державного підприємства «Сокирянське лісове господарство» діють виключно в правовому полі з метою недопущення виникнення лісових пожеж. Всі бажаючі можуть вільно перебувати у лісових масивах без використання автотранспорту.

І надалі державна лісова охорона спільно з правоохоронними органами вживатиме всі можливі заходи для недопущення правопорушень у межах лісового фонду, а особи, що будуть здійснювати протиправну діяльність,  будуть покарані.

Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ

Відео за посиланням:

https://www.facebook.com/100012245731900/videos/1055106641574184/

https://www.facebook.com/100012245731900/videos/1055109071573941/

https://www.facebook.com/100012245731900/videos/1055111564907025/