Як фізичній особі – підприємцю – «єдиннику» необхідно оформляти трудові відносини з найманими працівниками?

Форма трудового договору між працівником і фізичною особою (роботодавцем), яка використовує найману працю та Порядок його реєстрації затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001№260.

Сам Порядок поширюється на роботодавців – фізичних осіб, які використовують найману працю: тобто, фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо).

Укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох оригінальних примірниках  роботодавець повинен подати на реєстрацію до територіальних органів державної служби зайнятості за місцем державної реєстрації  фізичної особи  – підприємця у тижневий термін (сім календарних днів) з моменту фактичного допущення працівника до роботи.

Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право роботодавцю внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення  його з роботи (п. 14 Порядку).

Пунктом 297.3 статті 297 Податкового кодексу України передбачено, що платник єдиного податку виконує функції податкового агента у разі нарахування (виплати) ним оподаткованих податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових  або цивільно-правових відносинах.

При цьому, облік найманих працівників «єдинник» має вести самостійно, з додержанням умови перебування ним на спрощеній системі оподаткування, обліку і звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.

Начальник  ОДПІ                                                 Л.В.Серебрянська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 83 = 93