Як Василівські парубки Прут підкоряли

Доволі      насиченим видався минулий тиждень для Василівських спортсменів-туристів, які змагались у напруженій і безкомпромісній боротьбі під час чемпіонату України з водного спортивного туризму серед дорослих та студентської й учнівської молоді.

Цього року змагання відбулись 16-20 квітня у м. Яремче на Івано-Франківщині, що було достатньо ризикованим рішенням для організаторів (останній чемпіонат був проведений у 2002 році), оскільки гірська річка Прут не завжди є повноводною у другій декаді весни, проте постійно залишається надзвичайно цікавою, мальовничою та динамічною, а також найскладнішою для проходження туристами при високому рівні води.

Завдяки підтримці профільних міністерств: молоді і спорту та освіти і науки України, федерацією спортивного туризму України було організовано обслуговування цих змагань.

На мальовничій галявині поруч водоспаду Пробій бурхливої річки Прут, що у м. Яремче, було розташоване наметове містечко, у якому перебувало понад 120 учасників змагань. Неймовірне за чарівністю місце у серці Карпат та фантастичне явище зміни пори року щодня, примхливих кліматичних умов залишили найяскравіші враження в усіх без винятку – молоді, суддів та досвідчених туристів. Адже пекуче сонце, ранкові приморозки, лапатий сніг та неймовірна злива тривалістю півтори доби (рівень води піднявся більше ніж на 1,5 метри) додали командам відповідного стресу, емоцій і насолоди від перемог та особистих рекордів досвідченим спортсменам і дебютантам змагань, якими і були школярі – туристи Василівської школи, яких запросили на дані змагання після того,  як їхній звіт про туристичний водний похід по річках Черемош та Прут 2019 року зайняв 2 місце на Всеукраїнському заочному конкурсі походів та подорожей.

Поїздка на дані змагання потребувала великих коштів та вкладень. Перш за все, – це відповідне спорядження та спецодяг,так як температура гірської річки не перевищувала 3-5 градусів. Тому вирішили збирати звідусіль потроху. Знайшли спонсорів на паливо,автомобіль,   рятувальні желети. Гідрокостюми купили школярі за власні кошти,  здавши зібраний металобрухт. І навіть з таким багажем наша команда виглядала бідненько, одягши будівельні шоломи в противагу фірмовим  на інших командах. Але наші школярі на ці нюанси уваги не звертали, тому що їх цікавила тільки перемога.    .

Підготовка до кожної змагальної дистанції на гірській річці Прут потребувала нових тактичних та технічних дій від екіпажів, оскільки водна стихія була у попередній день зовсім іншою за характером течії, кількістю перешкод. Ці обставини вимагали від усіх учасників високої концентрації та злагоджених командних дій, що безумовно загострювало конкуренцію. Слід засвідчити відчутний приріст рівня технічної й тактичної майстерності туристів, продемонстрований на усіх змагальних дистанціях, особливо серед школярів та студентів.

Спортсмени змагались на дистанціях «Ралі», «Слалом», «Спринт» та «Рятувальні роботи» долаючи перекати, шевери, бочки, зливи, пороги, найскладніший з яких є водоспад Пробій,на який, на превеликий жаль, школярів туди не пустили через велику складність його проходження.

І все ж Василівські туристи-водники зуміли показати себе в окремих видах даних змагань, а саме: серед екіпажів «четвірок»(Галагоц Владислав,Ткач Артур,Грама Ян,Волонтир Дмитро) – 3 місце на дистанції «Ралі» відстанню – 15 км. та 3 місце на дистанції «Рятувальні роботи», А в загальній сумі всіх етапів зайняли 4 місце. Екіпаж «двійок»(Данілов Богдан, Олійник Олександр) зайняв 5 місце з 11екіпажів в сумі всіх дистанцій. Найважчою видалася дистанція «Слалом», так як наші команди вперше виступали в даному виді та для його проходження необхідні спеціальні спортивні катамарани.

Підсумовуючи свої здобутки,  від себе особисто та школярів хочемо подякувати за організацію поїздки та матеріальну підтримку Василівському сільському голові Зеленому Анатолію Васильовичу, керівництву Василівської школи в особі Нігалатій Тамари Іванівни, керівників філії Консорціуму «НВО»Укргідроенергобуд» Філіповичу Олегу Юрійовичу та Іванову Павлу Анатолійовичу, начальнику команди №22 ДП «Управління відомчої воєнізованої охорони» Боднарчуку Василю Зіновійовичу та директору ТОВ «Триапартс» Козаку Анатолію Івановичу, організатору культурно-спортивних масових заходів РЦТДЮ Гонці Миколі Миколайовичу, але найбільша подяка батькам , які виростили своїх дітей сильними, сміливими та витривалими і допомогли в підготовці до участі в даних екстремальних змаганнях .

На глибоке переконання організаторів змагань, тренерів та представників команд,  подібні масові туристсько-спортивні заходи здатні розвивати молодь, пропагувати здоровий спосіб життя, формувати інтерес до систематичних занять спортивним туризмом, фізичною культурою та спортом.

Вчитель фізичної культури   –  Зелений Вадим Анатолійович

https://www.youtube.com/edit?ar=2&o=U&video_id=3wLyaah1u9M