Як зареєструвати місце проживання дитини, якщо батьки розлучені – інформує відділ “Сокирянське бюро правової допомоги”
pravova-dopomoga

Час від часу до відділу «Сокирянське бюро правової допомоги» звертаються громадяни з питанням щодо реєстрації місця проживання дитини.

Якщо батьки розлучені або проживають окремо, зареєструвати місце проживання дитини буде дуже проблематично. Для цього знадобиться рішення суду про те, що дитина проживає з матір’ю (або з батьком). Якщо ж таке рішення відсутнє, то прописати дитину можна в присутності другого з батьків (у відповідності з п.18 Постанови КМУ №207 від 02.03.2016 року «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру»).

Колишнє подружжя приїжджає в центр надання адміністративних послуг і посадова особа приймає заяву про те, що, наприклад, батько не проти реєстрації дитини з матір’ю по такій адресі. У випадку неможливості подачі такої заяви батьком (наприклад, він за кордоном), можна принести нотаріально завірений документ про пред’явлення згоди на зміну місця прописки дитини. Якщо ж батько відмовляється давати свою згоду на реєстрацію місця проживання дитини, то необхідно звертатися до суду.

В цілому, важливе значення має рішення суду про визначення місця проживання дитини. Якщо особа таке рішення має, то вона може самостійно змінити прописку дитини, а також здійснювати декілька інших юридично значимих дій. Наприклад, у випадку несплати аліментів, батько або мати має право виїхати з дитиною за кордон без згоди іншого з батьків на основі довідки державного виконавця.

Варто знати,   що вищезазначеною постановою КМУ спрощений порядок реєстрації місця проживання дитини. Так, зараз при реєстрації новонародженого можна одразу подати заяву про його прописку. Коли ви отримуєте соціальну допомогу на дитину в Управлінні праці та соціального захисту населення, також маєте право подати заяву про реєстрацію місця проживання дитини. Але пам’ятайте: якщо Ви реєструєте місце проживання дитини через три місяці після народження, це уже рахується адміністративним правопорушенням і Вам потрібно буде оплатити штраф.

До Сокирянського бюро правової допомоги можна звернутись за адресою: м. Сокиряни, вул. Центральна, 41,А (приміщення відділу статистики), тел. (03739) 2-03-68.

Для цілодобового забезпечення доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

 

Начальник відділу «Сокирянське БПД» Олександр Хорошенюк