Як змінити виборчу адресу: інформує відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Сокирянської РДА
image

З 1 липня 2020 року вступила в силу постанова ЦВК від 18 травня 2020 року № 88 (із змінами від 24.07.2020 року № 145). Згідно постанови за вмотивованим зверненням виборця відділ ведення Державного реєстру виборців (далі – Відділ) може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж ту за якою зареєстровано його місце проживання. Для зміни виборчої адреси необхідно подати заяву до Відділу в паперовій або електронній формі.        Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.

Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України “Про електронні довірчі послуги” (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет. Така заява повинна містити адресу електронної пошти, на яку виборцю може бути надіслано повідомлення про результати розгляду заяви.

До заяви виборець додає копію паспорта.

Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу тобто можна змінити свою виборчу адресу з 1 липня до 9 вересня включно. Окрім того, виборець може звернутися до відділу ведення ДРВ з новою заявою не раніше ніж через 1рік після дати внесення до реєстру  останньої зміни виборчої адреси.

Заяву в електронній формі можна заповнити на сайті Державного реєстру виборців в інтернеті (www.drv.gov.ua) в сервісі “Кабінет виборців”.

Заява в паперовій формі подається в відділ ведення Державного реєстру виборців за адресою, на яку змінюватиметься поточна виборча адреса виборця. Для жителів Сокирянського району: м.Сокиряни вул. Шевченка, 3, 3-й поверх, каб. 46, 47, (тел.:2-29-67)

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців 

апарату Сокирянської райдержадміністрації

 Олена КАЛІНУШКА