Які ж проєкти фінансуватиме Сокирянська громада за рахунок бюджету участі ?

В Сокирянській міській раді умисно бойкотують розбудову інфраструктури територій, про це на своїй сторінці у мережі Фесбук зазначає голова громадської організації «Сокиряни-Відродження» Ростислав Бузило.

На початку 2019 року на вимогу громадських активістів з «Сокиряни-Відродження» міська рада прийняла положення про «Громадський бюджет»,  або ж «Бюджет участі». Щоправда керівництво ради подало на розгляд депутатів Положення про одну із громадських ініціатив  у дещо викривленому форматі та розтягнуло його виконання у часі.

Відтак відповідно до розділу 4 Положення вже з першого лютого 2020 року мешканці сокирянської громади мали б  подати  пропозиції та визначити на свій розсуд використання видатків частини міського бюджету, скориставшись формою Проєкта, яка мала би бути розміщена на офіційному сайті Сокирянської ОТГ. Втім,  ні форми на сайті,  ні бланків,  ні оголошення про початок реалізації Бюджету участі на офіційному інтернет-ресурсі Сокирянської міської ради мені знайти не вдалося.

За словами Ростислава Бузило, у органі місцевого самоврядування Сокирян повідомили, що тривають підготовчі роботи, адже офіційний сайт міської ради не має технічної можливості забезпечити прийом та голосування за Проєкти, які будуть подані в ході реалізації положення про бюджет участі. У найближчому майбутньому будуть внесені зміни до Положення і громадська ініціатива запрацює.

Втім,  з часу прийняття депутатами міської ради відповідного документу пройшов вже майже рік. Тож складається враження, що в Сокирянській міській раді умисно бойкотують виконання нормативного документу, прийнятого обранцями громади і,  відповідно, участь сокирянців і коболчинців у розбудові інфраструктури територій.