Якщо від труднощів не вдається піти, то доводиться бігти

Якщо проблему не вирішувати, від неї залишається тільки тікати. Щоб не відповідати на конкретні запитання, варто тільки завчити шаблонну відповідь. Щоб уникнути відповідальності, досить просто махнути на проблему рукою і робити вигляд, що вона нас не стосується. Такий стиль роботи нині майже щодня демонструють деякі керівники. Правда, дивно?

Людська гідність – це запорука вдалої співпраці та вирішення проблемних питань. Там, де гідності немає, їй на зміну приходить брехня, підлість, боягузтво. На жаль, саме вони часто керують нами та нашими вчинками. Комусь за це стає соромно, а хтось нічого не змінює і приймає це за норму.І звикає так жити у ореолі своєї власної позиції.

Ви, мабуть, уже зрозуміли, що мова піде про функціонування у важких умовах медичної галузі району. З гідністю хотіли вирішити свою проблему медики, яка уже довгий час тримає в напрузі не тільки їх колектив, а й жителів  Сокирянщини. Тому 19 вересня до актової зали Сокирянської поліклініки зійшлися всі, кому не байдуже майбутнє нашої лікарні. Обговорити проблему вирішили головний лікар ЦРЛ Олена Мельничук, т.в.о. голови РДА Петро Бескупський, голова районної ради Василь Козак, начальник відділу фінансів РДА Ольга Чорна, сільські голови, медичний колектив та представники громадськості. Нарешті, не проігнорувало зустріч і місцеве керівництво Сокирянської ОТГ. Зі своєю позицією до зали завітали міський голова Василь Равлик та його заступник Володимир Чорний.

Розпочала зустріч головний лікар Сокирянської ЦРЛ Олена Іванівна. Вона наочно продемонструвала для всіх історію нашого медичного закладу, розповіла про шлях його становлення та розвитку. Підтвердженням важкої ситуації стали цифри, які навела лікар. Вона показала бухгалтерську та статистичну інформацію за останні п’ять років. Зазначила, що планові касові видатки у 2016 році стали найменшими за останні декілька років. Якщо у 2015 році ця сума складала 22 646 000 грн., то у 2016 році – це 18 600 600 грн. Виходячи з того, яка нині економічна ситуація і які ціни, ця різниця стала просто колосальною.

Олена Іванівна навела факти, які свідчать, що наша лікарня має чим гордитися. Потужна матеріальна база, досвідчені працівники, рекордна кількість проведених хірургічних операцій серед районних лікарень та ще багато-багато моментів.

Не зважаючи на оптимізацію, досі гостро стоїть проблема фінансування. Адже позиція міської влади незмінна. Допомагати і сплатити свої заборгованості вони намірів не мають. Шаблонним виступом це ще раз підтвердив міський голова Василь Равлик. Оперуючи загальними цифрами, які озвучуються ними кожного разу і не мають ніякого стосунку до справи, вони ще раз підтвердили свою недовіру до медичних працівників, та наголосили що чекають доказів того, що жителям Сокирянської ОТГ надали медичну допомогу саме в тій кількості, яку зазначили медики.

Не відповівши конкретно ні на одне питання, міська влада, уникаючи відповідальності за свої слова та вчинки, просто покинула залу. Не зважаючи на прохання людей залишитися і разом вирішити проблему, Василь Равлик та його заступник сказали всім – «До побачення».

Про гідність цього вчинку, мабуть, не варто і говорити. Люди не сліпі, все бачать та розуміють. Залишається незрозумілим тільки одне, як міська влада може так легковажно ставитися до своїх  виборців та ігнорувати проблеми населення. Але як кажуть: «Кожен народ гідний свого вождя»…Для багатьох людей, які звертаються до нашої редакції, така позиція керівника ОТГ – образа і біль.. Це ж повне ігнорування інтересів і прав людей, і, мабуть, перевищення службових повноважень, або їх невиконання.