З початку року послугами районного центру зайнятості скористалося 751 незайняті особи
CZ

На обліку в Сокирянському районному центрі зайнятості населення перебуває 471 особа осіб, які мають статус безробітного. За звітний період послугами районного центру зайнятості скористалося 751 незайняті особи.

Для підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно – активного населення проводиться професійне навчання відповідно до потреб виробництва, зокрема за індивідуальними замовленнями роботодавців та шляхом стажування на робочому місці на підприємствах і в організаціях. За звітний період2018 року укладено 121 договір на проведення стажування. Всього навчалося 120 осіб, закінчили навчання та працевлаштувалися 125 осіб.

Спеціалістами центру зайнятості проведено 10 семінарів з орієнтації на підприємницьку діяльність, в яких взяли участь 115 осіб.

В умовах дефіциту якісних вакансій та гострої конкуренції на ринку праці все більшої ваги набувають громадські роботи та роботи тимчасового характеру – один із напрямків активної політики зайнятості населення. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт. З іншого боку, громадські та інші роботи тимчасового характеру є засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці, сприяти соціально-економічному розвитку регіону, а також забезпечити трудову адаптацію безробітних і бути для них джерелом доходу у скрутний з матеріальної точки зору період. Сільськими радами передбачено коштів на організацію громадських робіт в сумі 142,68 тис. гривень. Заключено договір з Михалківською сільською радою. З коштів фонду відшкодовано 9,2 тис.грн.

Для стимулювання працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентноспроможні на ринку праці та створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва, центр зайнятості компенсує фактичні витрати роботодавця за сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного на нові робочі місця.

За звітний період компенсацію у розмірі єдиного внеску було надано 3 роботодавцям за працевлаштування 5 осіб, яким надано статус безробітного.