Захворюваність на грип зменшується – констатують медики

У зв’язку з підвищенням захворюваності на грип та ГРВІ в Сокирянській ЦРЛ створено оперативний штаб з реагуванням на ситуацію з розповсюдження грипу та ГРВІ. Затверджений відповідний план заходів, створені консультативні бригади  лікарів: інфекціоніста, педіатра, реаніматолога, лікаря ЗПСМ. Планом передбачено і перепрофільовано 45 ліжок терапевтичного відділення для прийому хворих з важким перебігом грипу та ГРВІ. Для лікування найбільш ускладнених форм (пневмоній) у реанімаційному відділенні ліжка оснащені апаратами ШВЛ, пульсоксиметрами, дефібрилятором та пересувним рентгенапаратом.

З 08.01.16 року медичними працівниками ведеться щоденний моніторинг захворюваності та поступлення на стацлікування хворих на грип та ГРВІ.

Станом на 04.02.2016 року на лікування поступило 208 хворих, з них – 75 дітей. Спостерігається великий відсоток хворих з ускладненнями (пневмоніями) – 41 дорослий та 3 дітей. Померло 4 осіб, у трьох з них вірусологічно підтверджений штам грипу H1N1-Каліфорнійський грип. В усіх випадках причиною смерті стало пізнє звертання по медичну допомогу.

Захворюваність на даний час зменшилася (менше хворих звертається по медичну допомогу) проте зазначається збільшення поступлень з ускладненими формами.

Ми, як медичні працівники, наголошуємо на необхідності вчасно звертатися до лікаря, не займатися самолікуванням. Якщо в сім’ї з’явився хворий на грип необхідно ізолювати його в окреме приміщення, користуватися захисною маскою або респіратором, швидко та ретельно мити руки з милом, необхідно регулярно провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання.