«Залишається небо надій»: вечір пам’яті про відому гвіздівчанку – Лідію Відаш

Часом стає соромно та прикро за свою необізнаність, за те,  що не знаємо про людей, які прославили у свій час нашу маленьку батьківщину – Сокирянщину. Цікавими та невідомими стежками доль відомих та талановитих земляків нас ведуть вже традиційні зустрічі у Сокирянському районному історичному музеї, які вдало та натхненно організовує, разом із колегами, його директор, творча і зацікавлена дивосвітом  нашої минувшини Валентина Ярова.

Цього разу всі присутні мали можливість познайомитися із життям та творчістю нашої неймовірно талановитої землячки, співачки, першої виконавиці пісень Володимира Івасюка, заслуженої артистки України – Лідії Відаш. Вона – уродженка села Гвіздівці, там жила та навчалася у сільській школі до 5-го класу. Згодом вступила до Чернівецького музичного училища.

Доля нашої славної землячки склалася так, що вона була популярною не тільки на Буковині та Україні, а і у всьому Радянському Союзі та за кордоном.

П’ять років тому важка хвороба забрала Лідію Відаш, та пам’ять про цю славну жінку живе у серцях родичів, друзів та тих,  хто мав честь бути просто знайомим із відомою співачкою.

На вечорі зустрічі були присутні двоюрідні сестри та брати Лідії, які розповіли про щасливі миті їх спільного дитинства, односельчани, голова районної ради Василь Козак, заступник голови районної ради та земляк Лідії Відаш Олексій Бойко, керівник апарату райдержадміністрації Алла Серебрянська, ініціатор зустрічі, журналіст та письменник Олександр Чорний, голова села Гвіздівці Іван Гангал та ті, кому хотілося більше дізнатися про життя та творчість відомої землячки.

Олексій Сергійович Бойко, заступник голови районної ради, теж є вихідцем зі славного села Гвіздівці, то ж  у слові на спомин сказав, що нині, спільно із Олександром Чорним, вони працюють над матеріалами для книги про талановиту землячку.

Голова Сокирянської районної ради Василь Васильович Козак наголосив на глибоку почуття патріотизму співачки.

Всі присутні щиро дякували директору  районного історичного музею  Валентині Борисівні Яровій за організацію та проведення цікавої зустрічі з піснею ЛЮБОВІ, яку співала ЛІДІЯ ВІДАШ, ставши легендою сцени, улюбленицею мільйонів поціновувачів культури.