Залишатися радісними, щирими та натхненними, не зважаючи на випробування долі, вміють дітки із Банченського монастиря (ФОТО+ВІДЕО)

У їх очах, здається, знайшла прихисток вся мудрість світу. У глибоких блакитних, зелених, карих, незважаючи на всі перипетії долі, немає місця для смутку, відчаю, злості, там – щирість, світла віра, безмежні любов та доброта… Вони не віддають весь свій час гаджетам, слідуванням за трендами, не біжать «марафон втрати найціннішого» – чесності, справедливості, щирості. Ці діти знають ціну життя, тому кожен свій день розпочинають із молитви і проживають його так, щоб не було соромно.

1 червня вихованці Свято-Вознесенського Банченського монастиря чекають завжди з радістю та нетерпінням, бо знають, що завдяки зусиллям районної влади Сокирянщини, відповідних служб райдержадміністрації та особисто Василя Васильовича Козака, на «Вишневій» їх чекає не просто чудовий літній відпочинок, а і традиційне свято з нагоди Дня захисту дітей.

Гостей тут завжди зустрічають радо, весело, із чудовими віршами та піснями. Від імені усіх, хто приїхав привітати дітей, до присутніх звернувся голова районної ради Василь Козак. Для них він  – давній друг, сусід, частий гість… тому і називають діти його по-простому – дядя Вася, бо звикли оцінювати людей за чеснотами, а не чинами, посадами, титулами… Тож своїм юним друзям Василь Васильович подякував за теплий прийом, побажав усім здоров’я, міцності, незламної віри та гарного свята. У якості подарунка презентував вихованцям монастиря водний надувний атракціон «Банан», адже у дітей попереду – насичене літо – час відпочинку, оздоровлення та загартування, а життєдайна енергія наддністрянської землі дарує своїм малим господарям нові сили та натхнення.

 

Далі розпочалася святкова феєрія. Талантам дітлахів із Банченського монастиря немає меж – це чудові декламатори, співаки, оратори. Вони – натхненні та відкриті до щирого спілкування. Тож концерт, яким зустріли відвідувачів табору на «Вишневій»,  викликав шквал емоцій… Різних – від глибокого щему десь у глибині серця, до неймовірної гордості за хлопчиків, до яких доля – несправедлива, але які мужньо та смиренно несуть людям ласку та душевне тепло. Їх музичні твори наповнені глибоким змістом, римовані рядки змушують задуматися, напевно, над найважливішим. Усе, про що вони просять людей,  – це бути просто добрішими!

І у своєму завершальному слові бажають гостям того, чого, напевно, не вистачає їм самим – здоров’я, сімейного затишку, мирного неба.

Далі настав час віншувати винуватців дитячого свята. Для них влаштували неймовірне дійство – аніматори, бульбашкове шоу, конкурси, розваги, ласощі, а головне – щирий сміх, радість, емоції, що довго житимуть у пам’яті особливих діток із табору на «Вишневій».

Відтак берег Дністра одразу ожив дитячим сміхом, високою атмосферою радості, любові, доброти… Разом із чудовим святом стартував найкращий відпочинок дітей, які перебувають під опікою та піклуванням владики Лонгіна. Завдяки нашій районній владі та особистим старанням Василя Васильовича Козака щороку на сонячних, барвистих берегах Дністра, в урочищі «Вишнева», оздоровлюються діти, у яких великі проблеми зі здоров’ям. Ось і зараз вони охоче оселились у своєму затишному таборі і вже прийняли перших гостей. Із якими провели неймовірні миті спільного свята та дружнього спілкування.

За законами Божими і природи на «Вишневій» все йде розмірено, мирно, спокійно, а щира молитва, почута Богом, –  дає зцілення.

Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА