Замовте слово… за ЛІКАРЯ!
сільська медицина

Риторика і сюжети ЗМІ останнім часом дуже змінилися. Все більше  інформації – про  ефективні дії влади на благо людей, велика допомога і милосердя, щирість людська, благодійність…

В Італії медичним працівникам, які стоять сьогодні на сторожі нашого здоров’я, ресторани надсилають на обід безкоштовну піцу. У Чернівцях дарують квіти та аплодують цілими вулицями із балконів. А у Сокирянській ОТГ, через пиху чиновників, лікарі змушені пішки ходити на роботу і додому.

До болю прикро дізнаватися, як проходять робочі будні у завідуючого Коболчинською амбулаторією. Сам чоловік із Сокирян, а лікує людей в сусідньому селі. Тож в умовах карантинних обмежень, коли громадський транспорт не курсує районом, лікарю доводиться шукати  різні способи, як дістатися до робочого місця.

На щастя, вранці вдається скористатися спецтранспортом, який забезпечила районна влада для довозу медпрацівників Сокирянщини. А ось в обід, коли закінчується робочий день  (лікар працює на неповну ставку), у Сокиряни доводиться повертатися своїм ходом,  – пішки.

А все чому? Бо службовий автомобіль, який закупила міська рада за цільові державні кошти (для центрів первинної медико-санітарної допомоги),  стоїть на стоянці. А вперті посадовці не можуть усвідомити, що автівка – не їхня, бо ж звикли возити свої «его» у джипах. А лікар щодня долає майже 7 кілометрів, а міг би, натомість, користуватися службовим транспортом, який, безумовно,  став би для Коболчинської амбулаторії справжнім порятунком. До хворих діставатися можна було б швидше, медпрацівники стали б мобільнішими, до райцентру доїхати вдавалося б за лічені хвилини.

А так… Маємо зарозумілих чиновників, які маніпулюють та викручуються і оббріхують. А договір, , який пропонують підписати керівнику ЦПМСД Анастасії Заремській, мабуть, грамотніше склав би чесний і відповідальний працівник, що розуміється в законі та служить громаді, а не собі… У документі не зазначено реального пробігу автівки, а всі бачили, як хвацько на ній роз’їжджали працівники міськради, а що ще більше вражає, – не вказані умови, за яких представники ОТГ можуть розірвати цю угоду.

Закликаємо жителів Сокирянщини! Якщо зустрінете по дорозі лікаря Коболчинської амбулаторії, не проїжджайте, – підвезіть. Цей чоловік дбає про здоров’я людей. У ці важкі часи  ми маємо бути особливо уважними до медпрацівників. Звертаємося до мешканців району, бо говорити з чиновниками Сокирянської ОТГ – безрезультатно. Про людей вони забули…

А якщо бути відвертими, то проблеми ближнього їм …ніколи не були відомі. Знай, дбали про себе, про це говорять сотні фінансових документів про їх премії, оборудки…А недоучений юрист  з дещо аферистичною славою заправляє міськрадою і особисто вирішує, якими маршрутами проляже пробіг медичного спецтранспорту «Рено Дастер», спекулює, ображає медиків, виставляє ультимативні вимоги, на які законослухняні особи не можуть піти. І покласти край цьому неподобству і свавіллю вже пора.