Заперечення очевидного чи невизнання неминучого?
original

Ні для кого не секрет, що нині активна увага приділяється питанню завершення реформи децентралізації державної влади, розпочатої ще у 2015 році. На цьому неодноразово наголошував і сам Президент України Володимир Зеленський і представники Кабінету Міністрів України.

Питання – особливо актуальне, оскільки восени цього року планується провести вибори до новостворених об’єднаних територіальних громад, якими уже в лютому має бути покрита мапа нашої держави.

Тож вектори діяльності  органів державної виконавчої влади і представників місцевого самоврядування спрямовані виключно в напрямку якомога швидшого і ефективного створення ОТГ на території районів та областей.

У першу чергу, аби заохотити голів міських, селищних та сільських рад до об’єднання у громади їм необхідно продемонструвати позитивний досвід функціонування і розвитку вже наявних ОТГ. З цією ж метою керівництво Сокирянської районної ради, зокрема її голова Василь Козак, звернувся до голови Вашковецької об’єднаної територіальної громади, яка функціонує на території Сокирянського району з 2015 року, з пропозицією провести на їх базі семінар-практикум за участю міського, сільських голів, поділитись досвідом прогресивної управлінської діяльності, ефективності використання коштів, позитивного розвитку об’єктів соціальної сфери та інфраструктури. Окрім того, планувалось обговорити проблемні питання та переваги реформи децентралізації, а також почути безпосередні аргументи голів об’єднаних громад з даного приводу.

1

Однак, більше ніж просто здивувала відповідь голови Вашковецької об’єднаної  територіальної громади Валерія Романенка, який зазначив, що оскільки за дорученням Прем’єр-міністра України О.Гончарука Чернівецькою обласною державною адміністрацією  подано на розгляд Кабміну  проект змін до Перспективного плану формування територій громад Чернівецької  області, який не відповідає Методиці, проведення семінару за участю сільських та міського голів по питанню завершення реформи децентралізації у Сокирянському районі на території Вашковецької сільської об’єднаної територіальної громади є, на думку пана Романенка, недоцільним.

2

Не зрозуміло на якій підставі керівництво Вашковецької ОТГ зробило висновки щодо відповідності чи невідповідності Методиці і взагалі законності рішень Чернівецької обласної державної адміністрації та безпосередньо Прем’єр-міністра України, однак….. Реформа крокує, завдання визначено, терміни встановлено, але…. незрозуміла позиція керівників уже створених об’єднаних громад. То хто ж, все таки, блокує реформу децентралізації на Сокирянщині???? Питань багато, але відповіді,  рано чи пізно, сподіваємось все ж таки будуть.

Копії документів додаються, робимо висновки.