Завдяки прийнятого районною владою рішення оплата на опалення Романковецького геріатричного відділення та Сокирянського реабілітаційного центру обслуговування пенсіонерів зменшилася в три рази

Нинішня ситуація в Україні показала наскільки наша система енергозабезпечення є чутливою. Сьогодні питання енергонезалежності України стало актуальним як ніколи. Як її досягнути і які є перспективи обговорюється на різних рівнях. Питання економії природного газу та зменшення залежності від імпортного палива постало і на Сокирянщині.

Ще рік назад районний бюджет на опалення приміщення Романковецького геріатричного відділення та реабілітаційного відділення Сокирянського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян витрачав біля 243 тисяч гривень. В умовах нинішньої ситуації на ринку природного газу це стало особливо відчутним. Отож було прийнято рішення переведення зазначених соціальних закладів на альтернативне опалення.

Керівництвом райдержадміністрації спільно з директором районного територіального центру було ґрунтовно вивчено варіанти переведення приміщення відділень на інші види палива. Один з варіантів передбачав придбання обігрівачів для кожної палати Романковецького геріатричного відділення та переоснащення котельні на електроустановки. Однак, після проведення розрахунків та з огляду на пожежну безпеку людей похилого віку, було прийнято рішення про встановлення замість газового котла твердопаливних установок. Адже потреба на сезон при опалені твердим паливом становить 160 кубометрів дров, на що витрачається близько 72 тисяч гривень. Це майже вдвічі менше оплати за споживання природного газу, навіть враховуючи обслуговування котлів та введення в штат оператора котельні.

В стислі терміни було придбано та встановлено два котли на твердому паливі, кошти на які, а це майже 100 тисяч гривень, виділила районна влада. І вже з початку опалювального сезону установки було введено в експлуатацію.

Отож в сильні різдвяні морози мешканці Романковецького геріатричного відділення проживали в теплих кімнатах, а відвідувачі районного реабілітаційного центру, а це в основному люди похилого віку та одинокі громадяни, були забезпечені маніпуляційними  та медичними послугами в комфортних умовах.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

50 + = 54