Жителі всіх населених пунктів Сокирянщини згуртувалися з метою збереження райлікарні (ВІДЕО)

Градус напруги на Сокирянщині близький до кипіння. Черговим «збудником» народного невдоволення став проект створення в Чернівецькій області госпітальних округів, відповідно до якого одну з найсучасніших та найоснащеніших з районниих лікарень в країні планується приєднати до Східного  госпітального округу з центром в місті Хотин. Дивно, але керівники обласного Департаменту охорони здоров’я змушують жителів найвіддаленішого району прийняти за належне, так звані, «лікувальні маршрути», а  місцеву лікарню запланували перевели в статус “лікувального закладу інтенсивного лікування першого (базового) рівня». Виникає цілком закономірне питання: за якими критеріями тривав поділ? Адже від Сокирян до Хотина відстань майже 100 кілометрів і тут навряд чи можливо говорити про своєчасність доступу до медичної допомоги, що є чи не найголовнішим принципом поєднання госпітальних округів? І чи дотримується принцип саме раціонального використання бюджетних коштів?

При цьому ніхто не порадився з громадою, а лише поставили перед фактом місцевих жителів.

Блискавично новина рознеслась по всіх населених пунктах Сокирянщини. Причому, не маючи достовірної інформації, люди нерідко говорили про закриття медичного закладу. Відтак, попереджуючи масові маніфестації, голова районної ради Василь Козак змушений був терміново скликати сесію для того, щоб встановити всі обставини реформування і просити депутатів звернутись до керівництва області та держави, та не допустити знищення медичної галузі району.

Переконувати місцевих жителів у користі реорганізації Сокирянської районної лікарні прибув  заступник директора Департаменту охорони здоров’я в Чернівецькій області Юрій Лесюк. Під акомпанемент невдоволених вигуків чисельних гостей посадовець повідомив:

 

Крім того, за твердженням Юрія Миколайовича,  у Новодністровську функціонування міської лікарні не має ніякого сенсу, і скоріше за все на її базі буде  створено …. амбулаторію загальної практики-сімейної медицини.

Головний лікар Сокирянської райлікарні Олена Мельничук більше стурбована, за її словами, не назвою медичного закладу а функціями, які він буде виконувати та фінансуванням до того ж законодавчого підґрунтя, за її твердженням, для саме такого утворення госпітальних округів немає:

Як завжди різким і відвертим був виступ заступника голови районної робочої групи з децентралізації Галини Харабари:

Заступник голови Сокирянської районної ради Олексій Бойко намагався аргументовано довести керівництву Департамену охорони здоров’я  Чернівеччини  неприпустимість включення Сокирянського району до одного госпітального округу з «недосяжним» Хотинським:

Чисельні присутні на сесії  райради висловили своє обурення послідовною, пасивною позицією керівництва Сокирянської міської ради  у розбудові та збережені інфраструктури, розміщеної саме у місті. Адже пану Равлику будинок культури непотрібен, а підтримати позицію, щодо забезпечення прав  жителів, в тому числі і міста Сокиряни,  на гарантований своєчасний доступ до послуг вторинної медичної допомоги не було коли.  Присутнє на сесії районної ради керівництво Сокирянської ОТГ не спромоглося висловити свою позицію, однак взяв на себе ініціативу один з депутатів Ігор Гангал:

Впродовж всього розгляду першого питання позачергової сесії голова Сокирянської районної ради Василь Козак намагався вгамувати пристрасті присутніх і закликав до конструктивного діалогу. Завершуючи емоційне обговорення наболілої проблеми, Василь Васильович зазначив:

Одноголосно присутні у залі засідань депутати Сокирянської районної ради підтримали звернення до Президента України, Уряду та органів влади Чернівецької області з пропозицією внесення змін до проекту розподілу краю на госпітальні округи  та розглянути можливість створення госпітального округу з центром у місті Сокиряни, або ж перепрофілювати Сокирянську ЦРЛ у лікувальний заклад інтенсивного лікування 2-го рівня.

Знову Сокирянська районна рада взяла на себе всю відповідальність і активно продовжує забезпечувати ефективне функціонування створеної інфраструктури. А Сокирянська ОТГ так і залишається   чисельним колективом багатообіцяючих людей, що всіма своїми словами і справами підтверджують невміння забезпечувати потреби громади.