Життя і здоров’я дітей — найважливіша цінність

Дошкільний навчальний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного, нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров’я, його охорона та зміцнення,безпека дітей повинні бути життєвою стратегією, пріоритетом у роботі дошкільних закладів – відмічено в Законі України “Про дошкільну освіту”

У часи економічної скрути, складних життєвих реалій важливою залишається проблема профілактичної роботи щодо формування навичок безпечної життєдіяльності. Виникає необхідність, починаючи з дошкільного віку, навчити дітей свідомо ставитися до свого здоров’я, питань особистої безпеки та безпеки навколишніх.

На виконання наказу відділу освіти ,молоді та спорту Сокирянської РДА від 30.10.2019р №390/о «Про проведення Тижня безпеки життєдіяльності та Тижня безпеки дорожнього руху в закладах освіти району» та з метою створення безпечних і нешкідливих умов освітнього процесу, профілактики дитячого травматизму дітей дошкільного віку з 04.11.2019р.  по 08.11.2019р. у ДНЗ «Гвоздичка» с. Гвіздівці було проведено Тиждень безпеки життєдіяльності та Тиждень безпеки дорожнього руху.

Завдання дорослих — педагогів і батьків — не залякувати дітей, а, користуючись їх природною допитливістю, навчити правил поведінки, не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а в ґрунтовній, цікавій, пояснювальній роботі вчити правильно користуватися ними. Тому педагоги ДНЗ «Гвоздичка» добирають такі форми і методи роботи, які дозволили б відчути дитині не лише цінність свого життя та здоров’я, а й свої можливості у зміцненні та збереженні його, умінні діяти у небезпечних  ситуаціях.

Метою Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності було поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; закріплення уявлень дітей про можливі небезпечні ситуації природного, техногенного характеру та відпрацювання стериотипів поведінки дошкільників в умовах загрози та виникнення різних надзвичайних ситуацій.

Завідуюча Тимчук Надія Гаврилівна ознайомила колектив із наказом по ДНЗ від 01.11.2019р №65 «Про проведення Тижня безпеки життєдіяльності та Тижня безпеки дорожнього руху».

У ДНЗ «Гвоздичка» є матеріали, щодо профілактики травматизму та інфекційних захворювань, є куточки

– «Поведінка під час виникнення пожежі»;

–  первинних засобів пожежогасіння;

–  «Безпека дитини»;

–  «Небезпечні пустощі з вогнем».

У кожній віковій групі є в наявності аптечки першої допомоги, а також розроблений план, де вихователі груп щоденно працювали за даною тематикою .

У різновіковій старшій групі вихователем Гангал Марією Василівною проведено бесіди «Твоя безпека – твоя уважність», «Сам удома», «Безпека дитини».

У різновіковій молодшій групі вихователем Козловою Нелею Петрівною проведені дидактичні ігри «Наш друг світлофор», «Що можна, а що ні», цільова прогулянка до проїжджої частини дороги.

У молодшій групі вихователем Видиш Анжелікою Леонідівною проведена дидактична гра «Сірники не іграшки», перегляд мультфільмів «Уроки тітоньки Сови», «Уроки безпеки».

Вихователями груп проводилася робота з батьками у вигляді бесід, консультацій з питань безпечної поведінки дитини на дорогах та вдома.

Тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна. Вона не обмежена Тижнем безпеки, а звучить постійно. І ті зерна знань, умінь і навичок, які закладаються дітям сьогодні, обов’язково знадобляться їм у майбутньому.

 

Тимчук Надія Гаврилівна,

завідуюча ДНЗ «Гвоздичка» с.Гвіздівці