«Життя – це безцінний дар, який дається людині при народженні і те, як людина розпорядиться ним, залежить від неї самої»

Дитячий суїцид… На жаль, останнім часом ця проблема стала дуже гострою в нашому суспільстві. Як уберегти підлітка від страшної помилки? Як допомогти дитині знову відчути радість життя і повірити у власні сили?

Щорічно у світі 10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам. Мета дня – підвищити усвідомлення того, що самогубству можна запобігти.

В Сокирянському ВПУ було проведено ряд заходів, спрямованих на профілактику та максимальне зниження ризику самогубств серед учнів закладу.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Г.В. Глушко ознайомила із переліком заходів щодо забезпечення безпеки дітей, попередження суїцидальних проявів.

А.І. Пульбер – практичний психолог та С.В. Хорошенюк – соціальний педагог училища провели превентивний захід «Я обираю життя», де окреслили шляхи формування усвідомленого розуміння поняття «життя», його унікальності, цінності, значущості для кожної особистості; спонукали учнів до роздумів над важливими життєвими проблемами; ставлення до власного життя та життя інших людей, як до найвищої цінності.

Класні керівники провели години спілкування, бесіди, спрямовані на формування в учнів впевненості у собі, позитивного ставлення до життя, покращення комунікативних вмінь та підвищення самооцінки.

З метою посилення профілактики суїцидальних проявів в училищі була організована зустріч з інспектором ювенальної превенції, лейтенантом поліції – Мельником Юрієм Олеговичем, який провів бесіду з попередження спроб суїциду, навів статистичні дані про кількість скоєних самогубств та випадки суїцидальних вчинків, про їх причини та характерні ознаки. Також дав цінні поради та рекомендації щодо виявлення та запобігання дитячих самоушкоджень.