Знаменна подія: Сокирянщина гостинно приймала дорогих гостей на Вишневій (ВІДЕО)

9 серпня 2019 року, в день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеїмона, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Пантелеїмонівському храмі при дитячому оздоровчому центрі  в урочищі «Вишнева» поблизу Ломачинець.

Тут відпочивають та оздоровлюються вихованці дитячого інтернату з села Молниця (Герцаївський район Чернівецької області), яким опікується братія Свято-Вознесенського Банченського монастиря.

За Літургією Його Блаженству співслужили митрополит Ловчанський Гавриїл (Болгарська Православна Церква), митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, намісник обителі архієпископ Банченський Лонгин, архієпископ Вінницький і Барський Варсонофій, єпископ Шепетівський і Славутський Євсевій, єпископ Хотинський Веніамін, братія Банченського монастиря.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Після Літугії Блаженніший владика очолив молебень святому великомученику Пантелеїмону.

Відтак  Предстоятель Української Православної Церкви привітав вірян з престольним святом. Благодійникам, які підтримують оздоровчий центр та храм, Блаженніший митрополит Онуфрій вручив церковні нагороди. Орден Святого рівноапостольного князя Володимира з рук Митрополита отримав голова Сокирянської районної ради В.В.Козак.

Орден святого рівноапостольного князя Володимира — це загальноцерковний орден Української Православної Церкви. Його встановлено для нагородження єпископату, духовенства, мирян, а також державних діячів, працівників культури та мистецтв за особистий внесок у справі відродження духовності, піднесення ролі Церкви в житті суспільства і держави.

Насамкінець, Блаженніший владика окропив усіх, хто брав участь у богослужінні, освяченою водою..

«Хочу подякувати владиці митрополита Гавриїла Ловчанського, нашого побратима з Болгарської Святої Церкви, за його участь в наших урочистостях, і передати найкращі побажання і наші братські вітання Предстоятелю Болгарської Православної Церкви Патріарху Неофіту», – сказав Предстоятель УПЦ.

Тисячі вірян, що були під час цього урочистого богослужіння,  отримали цілющий заряд  радості, любові.

Родинами щасливі повертались до своїх домівок, переповідаючи натхненно про зустріч з вищими духовними особами, які щороку дарують свято зцілення на берегах Дністра у свято-Пантелеймонівському храмі.