Золота Новодністровська земелька

Щороку влада нас дивує нововведеннями у податковому законодавстві. Якщо раніше ці реформи, в більшості,  стосувались суб’єктів господарської діяльності, то останні роки податковий вантаж поступово почали перекладати і на населення. До вже існуючих обов’язкових платежів добавились податок на пенсію, на майно, а також на розкіш.  Тож щороку після завершення декларування доходів ми з нетерпінням чекаємо «листи щастя».  І дивуємось чи розчаровуємось,  отримуючи їх.

Але якою  була реакція у власників земельних ділянок у Новодністровську, коли вони отримали з Сокирянської об’єднаної держподатінспекції повідомлення-рішення про необхідність сплати замість вже звичної суми земельного податку в кілька десятків разів більшу, варто навіть уявити. Адже власнику приватизованої ділянки розміром 0,1 га у 2016 році належить сплатити від 4500 до 6000 грн. Торік цей податок приблизно складав до 200 грн.

Як з’ясувалось, сесією Новодністровської міськради було встановлено максимальний розмір податку (3% від нормативно-грошової оцінки) для власників земельних ділянок, відведених для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки).  Більше того, аналогічні ставки податку на землю залишаться і у 2017 році, адже нинішнього року, у передбачені законом терміни, Новодністровська міська рада не змінила  ставки місцевих платежів. Як пояснила секретар Новодністровської міської ради Наталія Кримняк, новий склад міськради тут ні до чого, винні попередники. Як же так могло статись? У роботі депутатів міськради під час пленарних засідань це питання аналізувалось спільно з представниками фіскальних служб… Ми уточнили, дійсно на засідання сесій Новодністровської міської ради були запрошені податківці, брали участь у обговоренні проблеми. Тож депутати достовірно знали у яку копійку вилиється підняття ставок податку за землю.

Думаєм і посадовці, які отримають зарплати з податків Новодністровських платників ґрунтовно пояснять своїм жителям,  – хто винен у здирництві, і чому кваліфіковані працівники не виправили помилку попередників впродовж нинішнього року. І дивно чого цю проблему замовчують у Новодністровську.