Золоте мереживо з маминих долонь надихає вже не одне покоління народних майстринь із родини Столоки

Джерела народної творчості – невичерпні. Дивуєшся тій красі, яку творять людські руки, іноді, із абсолютно неочікуваних матеріалів. Кожен знаходить своє – ту частинку душі, яку показує через витвір мистецтва. Це – як голос серця, як той потаємний сад натхнення, в якому кожен черпає сили та слова мудрості, краси та духовності, які прагне донести до оточуючих.

Золотистим сяйвом тендітної соломки вражали сьогодні гостей Сокирянського районного історичного музею. На розгляд представила свої неймовірні роботи талановита сім’я – Столоки – Наталія Іванівна, її донька Олена та онучка Єлизавета.

Наталія Іванівна родом із Гвіздівців. Педагогічний стаж майстрині чималий – майже 30 років. І майже увесь цей час вона працює в РЦТДЮ, була його директором, а тепер – керівник гуртка. Соломці пані Наталія віддала 20 років свого життя, але стверджує, що ще ні на мить не пожалкувала, навпаки – радіє з того, що справу життя продовжують діти та онуки.

Донька Олена теж досягла чималих успіхів у художній обробці соломки. За освітою вона економіст, та життя присвячує дітям – навчає їх улюбленому мистецтву. У районному центрі творчості пані Олена є керівником творчого об’єднання  «Колосок», у якому займаються 60 дітей молодшого та середнього шкільного віку. Олена Анатоліївна разом із своїми вихованцями є неодноразовими переможцями та лауреатами обласних та всеукраїнських мистецьких конкурсів.

Пізнає таїнство створення неймовірних шедеврів із соломки і маленька Лізонька. Дівчинка закінчує 4 клас, та вже може гордитися першими перемогами та успіхами в декоративно-прикладному мистецтві. А бабуся та мама тішаться, що Єлизавета успадкувала мистецьке відчуття прекрасного у своїх наставниць.

Споглядаючи картини майстринь розумієш, що соломка – матеріал тендітний, та зі своїм характером і формою. Майстрині підтверджують, що часом зовсім нелегко надати соломці бажаних обрисів. Тож стає зрозуміло, що ця робота дуже копітка, навіть, ювелірна, адже розмір малесеньких деталей просто вражає.

На виставці представлені твори на весняно-пасхальну тематику, але це тільки маленька частинка мистецького доробку сім’ї Столоки Наталії Іванівни. Фото-портфоліо всіх робіт талановитої родини можна переглянути в особистому блозі Кропельницької Олени, у мережі «Інтернет».

Натхненні люди вражають вміннями – творити прекрасні речі, любити світ та природу, черпати мудрість із духовних джерел неспокійної творчої душі. Натхненні люди – вони серед нас, із сонцем в серці та вічним вогником в очах!