«Зиму проводжали, весну зустрічали»

17 лютого 2020 року в Романковецькому дошкільному навчальному закладі «Чебурашка»  пройшла розвага до народного свята Стрітення.

До вихованців старших груп «Яблунька» (вихователь Шевчук Марія Василівна) та «Барвінок» (вихователь Якунін Альона Василівна) завітала господарка Зима (вихователь Горбан Юлія Євгенівна), яка пригадала з ними зимові пісні та розваги зі сніжками. Після веселих пісень та ігор діти закличкою покликали весну: «Благослови мати, весну закликати. Весну закликати – зиму проводжати!». Під ніжну весняну музику на свято завітала Весна (вихованка старшої групи), яка запросила малюків на весняний хоровод.

За народним переказом, саме на Стрітення, зима з весною змагаються. Котра з них переможе, та й господарюватиме до кінця місяця. Тому й почалися змагання Зими з Весною.

Але дошкільнята допомогли примирити ці дві пори року і  Зима зрозуміла, що вона вже втратила свою силу і дала дорогу Весні.  Змагання закінчилися перетягуванням канату, після чого Зима покинула свято, передавши  чарівні ключі Весні для її царювання і тепла на землі.

Вихователь Марія Василівна згадала ще один звичай на Стрітення , коли всі люди йшли до церкви та святили свічку. Цю свічку називали «стрітенською» і зберігали цілий рік.

Пригадали   ще про один звичай – випікання пташок «жайворонків». Люди вірили, що птахи на своїх крилах приносять з далекого краю весну, проганяють холодну зиму. Батьки вихованців цих груп виготували для своїх малят «жайворонків».  По завершенню свята діти із пташками «жайворонками» пішли на прогулянку та  закликали весну.

Так у дружньому  колі діти хороше провели Зимоньку та зустріли Весну – красну. Свято Стрітення подарувало малюкам гарний настрій та позитивні емоції.

Лиса Наталя Петрівна,

завідуюча ДНЗ «Чебурашка» с.Романківці