Аграрна партія України йде на вибори

У середу, 16 вересня, у Сокирянах відбулася конференція Чернівецької обласної партійної організації Аграрної партії України.

Відкрив зібрання лідер обласного осередку аграрників В.В.Козак, який оголосив порядок денний із п‘яти питань: про участь Чернівецької обласної організації у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року; про висування кандидатів у депутати до сільських, селищних, міських територіальних громад; про висування кандидатів у депутати Дністровської, Вижницької та Чернівецької районних рад; про висування кандидатів у депутати до Чернівецької обласної ради; про висування кандидатів на посади сільських, селищних, міських голів територіальних громад.

За рішення зі всіх запропонованих питань порядку денного учасники конференції проголосували одноголосно. Зокрема, список кандидатів у депутати обласної ради від Аграрної партії очолить нинішній депутат Сокирянської районної ради, заступник голови ОДА Олексій Сергійович Бойко. Голова фракції аграрників в обласній раді Лілія Бортич охарактеризувала його як достойного і високопрофесійного чиновника.

«Варто згадати, що на минулих виборах Аграрну партію ніхто не брав до уваги, однак тодішні кандидати набрали 14% голосів виборців і вже депутатами створили потужну фракцію в облраді третьою за чисельністю та мали великий вплив на прийняття рішень», –  зазначила виступаюча.

Учасники конференції одностайно проголосували за висунення кандидатом на міського голову Сокирянської міської ради, що обиратиметься на перших виборах, Козака Василя Васильовича, а на голову Сторожинецької міської ради – Брижака Петра Михайловича.

Прикметно, що в списках кандидатів у депутати до рад різних рівнів більш ніж витримана квота на представниць жіночої статі. Варто назвати лише декілька прізвищ: Лілія Бортич, Марія Тимінська, Ірина Антонюк, Альона Гафінчук та ін.

Щодо об‘єднання в блоки з іншими партіями, пояснив В.В.Козак, воно можливе вже після виборів. Нині ж обласна партійна організація АПУ йде на вибори самостійно.

Чому обласна конференція відбулася саме в Сокирянах? – Бо, слава Богу, район перебуває у «помаранчевій зоні» пандемії, а не в «червоній».

Вкотре присутнім у залі В.В.Козак зазначив, що Аграрна партія чи не єдина, яка не має свого «господаря» і побудована на демократичних принципах.

Цю тезу підтвердила голова фракції АПУ в обласній раді Лілія Бортич: «У нас немає «господаря», бо ми всі самодостатні, ми самі зробили себе… Наша тактика на виборах – не підкуп виборців, а діалог і співпраця  з людьми…»

Лілія Бортич також підкреслила, що за період нинішнього скликання облради їй ніколи не було соромно за роботу депутатів-аграрників від Сокирянського району.

Про окремі нюанси роботи та досягнення Сторожинецької ОТГ розповів нинішній заступник голови П.М.Брижак, який водночас подякував партійцям за довіру.

На завершення конференції В.В.Козак переконливо висловив думку про те, що будівництво держави починається з громади. Тож чим успішніші громади, тим сильніша держава.