Активно та ефективно оновлюються автошляхи Сокирянського району! Про зроблене та перспективи – у ексклюзивному інтерв’ю з головою райради Василем КОЗАКОМ

2020 рік дійсно можна назвати роком великого будівництва та ремонту автошляхів. На території області швидкими темпами оновлюються дороги, упорядковуються узбіччя. Сокирянщина теж не пасе задніх! Постійно тривають роботи, встановлюється нове асфальтне покриття, дорожні знаки, наноситься розмітка, ліквідується ямковість. Всі сили дорожників, районної влади, народних депутатів, що представляють наш край у Парламенті, а також співпраця та порозуміння з керівництвом «Укргідроенерго» постійно спрямовуються на покращення дорожньої інфраструктури! Про досягнення і результати роботи у сфері ремонту та оновлення автошляхів Сокирянщини говоримо з головою Сокирянської районної ради Василем Васильовичем Козаком.

– Василю Васильовичу, мабуть, кожен, хто виїжджав з нашого району і приїздив до нас, звертав увагу на те, яка потужна техніка працювала на під’їзних шляхах до Селища та Грубної. А фото товстезного шару асфальту знаходили схвальні відгуки користувачів соцмереж. За чий кошт проводили ремонт цих шляхів?

– Завдячуючи нашим народним депутатам, їх підтримці, ми перші в області отримали кошти на ремонт асфальтних доріг. Розпочали з під’їзних шляхів до Грубної та Селища. Роботи проводило підприємство «ШБУ-77», яке пройшло тендерний відбір. У Грубній відремонтували відрізок дороги протяжністю 2 кілометри. А у Селищі – 4 кілометри.

Це був поточний середній ремонт автомобільних доріг, який передбачає фрезерування верхнього шару асфальтобетонного покриття та влаштування нового – за певною технологією. Яка, до речі, досить потужна, вона суттєво зміцнює дорогу та продовжує термін її експлуатації. Знаю, що у Селищі дехто запитував, чому почали ремонт дороги не від асфальту? Таке рішення ухвалили тому, що дорога була б зроблена лише до половини села.

– А яка ситуація з тими коштами, що обласна рада взяла у кредит на ремонт доріг? Сокирянщині щось з них перепаде?

– Так, ми маємо частку цих коштів. Зокрема, за них відремонтують 1 кілометр дороги з Романківців на Гвіздівці. Ці роботи – на часі, всі підготовчі заходи вже проведені. Також кілометровий відрізок оновлять у Михалковому – від школи до будинку культури. Тут хочу зауважити, що зараз ми можемо тільки ремонтувати існуючі дороги із твердим асфальтним покриттям. Про будівництво поки що мова не йде, адже таких коштів не передбачено.

– А що з гравійними дорогами?

– Гравійні дороги у нас більш-менш у нормальному стані. Є проблема з кар’єром. Це треба вирішувати. Бо возити гравій з Чернівців, м’яко кажучи, не по-господарськи. І варто наголосити, що наші автодорівці постійно усувають ямковість на дорогах району. Роботи тривають активно.

– Не може не тішити нове дорожнє покриття, яке встановлюють у напрямку від Хотина до Чернівців. Є надія, що такі ж масштабні роботи дійдуть до Сокирянського району?

– Є порозуміння із керівництвом області і стабільна підтримка від депутатів Верховної Ради України. Наразі виготовляється кошторисна документація на ремонт ділянки автодороги Р-63 від КПП «Сокиряни» до Хотина. Маємо сподівання, що у наступному році ці роботи розпочнуться, наполягатимемо, щоб стартували від пункту пропуску «Сокиряни».

Але варто розуміти, що кошти на це потрібні колосальні! Як мені відомо – це близько 700 мільйонів гривень.

– Василю Васильовичу, надійним партнером районної влади у питаннях розбудови інфраструктури, зокрема дорожньої галузі, є компанія «Укргідроенерго». Які спільні проєкти вже завершені, а що ще, можливо, у перспективі?

– «Укргідроенерго» має активну соціальну позицію. Саме завдяки їй у 2018 році було капітально відремонтовано ділянку дороги у Білоусівці, наприкінці минулого року ми отримали змогу користуватися сучасним, комфортним та якісно новим покриттям автошляху від «Грибка» до Сокирян. На початку цього року за фінансової підтримки інвестора, – енергетичної компанії, виконали ремонтні роботи центральної дороги у Ожевому.

До кінця 2020 року відремонтуємо дорогу від Коболчина до Сокирян. Усі необхідні документи вже готові, кошти – також. Тож ділянка автошляху від Новодністровська до Сокирян буде повністю оновлена, дякуючи гудробудівцям.

– Дійсно, велике будівництво триває! Завдяки злагодженій співпраці народних депутатів України, обласної та районної влади, небайдужій позиції «Укргідроенерго». Сподіваємося, що темпи не збавлятимуться!

За розмову подякувала Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА