Бережіть себе і близьких! Виконуйте всі вимоги карантину! Хвороба наступає!

На жаль, минула доба принесла у Сокирянський район ще п’ять позитивних результатів коронавірусної інфекції. Загальна кількість хворих з початку пандемії в краї – 86. Хвороба шириться надто швидкими темпами.

Звичайно, ми всі втомилися боятися небезпечного вірусу, носити маски та дезінфектори. Але загроза небезпечної хвороби – поруч. Наразі у посиленому режимі працюють медики райлікарні, адже хворі, окрім інфекційного відділення, лікуються в реанімаційному, терапевтичному, інших відділеннях. Надзвичайно велике навантаження і на лікарів районного Центру первинної медико-санітарної допомоги. Наголошуємо, що у сфері первинної медичної ланки тимчасово призупинили обов’язкові медичні, профілактичні огляди.

Поруч із такою невтішною статистикою не перестає дивувати необережність людей. Правила карантинних обмежень – ігноруються. Та настав час всім разом виправляти ситуацію.Те, що Сокирянщина в «жовтій» зоні має не розслабляти нас усіх, а навпаки – зробити все аби опинитися в «зеленій». І це можливо. Так, ми всі втомилися боятися небезпечного вірусу, носити маски та дезінфектори, і лише уявіть як стомилися медики всіх відділень, адже хворі, окрім інфекційного відділення, лікуються в реанімаційному, терапевтичному, інших відділеннях. Надзвичайно велике навантаження і на лікарів районного Центру первинної медико – санітарної медицини. Настав час всім разом виправляти ситуацію.

Наполегливо закликаємо всіх жителів Сокирянського району!

Якщо ви почуваєтесь зле – обмежте своє перебування серед людей. Одразу ж обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю (у матеріалах інформації – контакти сімейних лікарів), або за номером 098 471 05 35, де ви отримаєте інформацію та змогу записатися на прийом у зручний для вас час.

Відпочивайте та уникайте фізичних контактів будь з ким, використовуйте маску для обличчя.

Якщо хтось у сім’ї захворів, то, за можливості, хворого ізолюйте в іншу кімнату. Проводьте часте вологе прибирання помешкання, провітрюйте кімнати. Необхідно також розмежувати посуд, засоби гігієни та догляду. Загалом мінімізувати контакт з хворим на 14 днів.

Якщо ви виконали рекомендації свого лікаря, у вас підвищилась температура вище 38 градусів і вам важко дихати, викликайте “швидку” – 103. Під час виклику “швидкої” не приховуйте симптомів та інформацію щодо ймовірних контактів із хворим на COVID-19, щоб дати можливість медичним працівникам одягти засоби захисту.

Стандартні симптоми COVID-19/коронавірусної інфекції: гарячка, груди та спина – гарячі на дотик, сухий кашель, втома, іноді біль у легенях, втрата або спотворення смаку та нюху.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ! БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ РІДНИХ!