Безглузді відписки як спосіб виправдати незаконні дії? До яких пір Новодністровська міська рада «утримуватиме» кошти, що їй не належать

Неодноразово ми розповідали про вперте небажання новодністровських чиновників повертати безпідставно отримані кошти державної освітньої субвенції. Цей факт підтверджували і відповідні коментарі Міністерств фінансів та освіти і науки України. Факт невідшкодування цих коштів твердо констатував і державний фінансовий аудит виконання місцевих бюджетів, який проводився на території Сокирянського району минулого року. В ході перевірки було встановлено, що у 2019 році з Сокирянського районного бюджету проводилися видатки на мережу бюджетних установ села Ломачинці. Але кошти державної освітньої субвенції надходили на рахунки Новодністровської міської ради.

Не є причиною для повернення коштів і той факт, що рішенням судів різних рівнів приєднання села Ломачинці до Новодністровської ОТГ визнане протиправним та скасоване. Законної сили воно набрало ще 26 лютого 2020 року. І ось уже майже пів року посадовці міськради Новодністровська вперто ігнорують той факт, що сусіднє село не є, та й не було ніколи у складі їх громади. А чужі гроші – стали «заручниками» безглуздої впертості. А могли б ефективно працювати на розвиток освіти Ломачинець.

Неодноразово Сокирянська районна рада зверталася із офіційними листами, запитами, закликами повернути освітню субвенцію, яка безпідставно «лежить» на рахунках Новодністровська. А сума – чимала. У 2019-2020 роках на утримання Ломачинецького загальноосвітнього навчального закладу передбачені 3 мільйони 301 тисяча гривень. Фахівці Міністерства освіти і науки України у листі чітко наводять роз’яснення, що ці кошти повинні передати міжбюджетним трансфертом районній казні. Але для посадовців Новодністровської міської ради, очевидно, закон не писаний?

Тож вкотре, на офіційні заклики вчинити відповідно до закону, відписуються якимись безглуздими фразами: «обсяг освітньої субвенції на Ломачинецьку школу розрахувати не можливо…», «установи не передали на баланс ОТГ…» (У ТОЙ ЧАС КОЛИ ТРИВАЛИ СУДОВІ ТЯЖБИ, РЕЗУЛЬТАТОМ ЯКИХ СТАЛО РІШЕННЯ ПРО НЕЗАКОННІСТЬ ПРИЄДНАННЯ СЕЛА ДО МІСТА) і багато іншого. Конкретики – нуль, а просто – переливання з пустого в порожнє…

Не знаходячи консенсусу і порозуміння із керівництвом міськради, Сокирянська районна рада звертається до депутатів Новодністровська, апелюючи до здорового глузду і сподівання, що дотримається буква закону. У черговому листі голова райради Василь Козак вкотре наголошує, що представницькою гілкою влади району постійно ініціюються спроби діалогу з керівниками Новодністровської міської ради. Усі зауваження, якими шаблонно тривалий термін відписуються – безпідставні та свідчать про суб’єктивне небажання окремих осіб передати отримані кошти на фінансування закладів освіти села Ломачинці та явне порушення чинного бюджетного законодавства.

Відтак пропонується на сесії Новодністровської міської ради розглянути питання виділення субвенції районному бюджету на відшкодування фактичних витрат за рахунок цільових коштів – освітньої субвенції, додаткової дотації, ПДФО, субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, що передбаченні на утримання ломачинецьких закладів.