Через випалювання сухої трави горів будинок в Чепоносах

9 вересня до Служби порятунку Хотинщини надійшло повідомлення про пожежу в селі Чепоноси, Хотинського району. На місце події було направлено черговий караул 7 державної пожежно-рятувальної частини. Горів будинок, у якому ніхто не проживав. На момент прибуття вогнеборців полум’я вже встигло охопити дах будинку. Рятувальники ліквідували пожежу та врятували будинок від повного знищення. За попередніми висновками, причиною пожежі стало необережне поводження з вогнем. На це вказує те, що неподалік будівлі та на відкритій території поблизу всюди була випалена трава. Швидкому поширенню вогню сприяла спекотна та вітряна погода.

Зважаючи на те, що й надалі утримається надзвичайна пожежна небезпека, а пожежі через неконтрольоване випалювання сухої рослинності з кожним днем частішають, рятувальники нагадують громадянам прості правила безпеки, яких слід дотримуватись під час спалення сухої трави:

  • навіть при невеликих поривах вітру краще відмовитись від розпалювання вогнища;
  • не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не меншою за 15 метрів;
  • не поливайте сухі рослинні залишки легкозаймистими речовинами: бензином, дизпаливом тощо;
  • не залишайте без нагляду розпалені вогнища;
  • забезпечте місце спалювання первинними засобами пожежогасіння;
  • спаливши сухі гілки, залийте багаття водою або засипте землею.

Якщо ви помітили невелике загоряння трави або тліючу підстилку від покинутого багаття, спробуйте загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я, ніж потім залучати численні пожежні підрозділи для гасіння пожежі в лісі чи в житловому секторі.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

 

 

Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області