Чому Новодністровська міська рада не знайшла можливості, а, можливо, не виявила бажання віддати освітянам села Ломачинці передбачені державою кошти?
unnamed

Кошти цільової субвенції у сумі 1 мільйон 450 тисяч гривень, які Кабінет Міністрів України спрямував на реконструкцію дошкільного навчального закладу «Барвінок» села Ломачинці, а також освітньої субвенції,  на виплату заробітньої плати вчителям Ломачинецької школи у 2019 році,  через невикористання,  повернули до  державного бюджету.

Даний факт констатувала Новодністровська міська рада у відповідь на черговий запит Сокирянської міської ради про передачу коштів цільової субвенції на Ломачинецький садочок та освітньої субвенцій на загальноосвітню школу села Ломачинці. «В 2019 році на реконструкцію ДНЗ «Барвінок» села Ломачинці надійшла субвенція з державного бюджету на здійснення зходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 1450,0 тис.грн. Але здійснити реконструкцію даного садочка впродовж 2019-2020 років не вдалося з незалежних від міської ради причин. На виконання листа Міністерства фінансів України від 18.12.2020 №05220-10-5/39409 кошти даної субвенції були повернуті у державний бюджет України» – йдеться у листі.

У лютому 2019 року  Новодністровська міська рада отримала кошти субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Асигнування, які мали конкретне цільове призначення, спрямував Кабінет Міністрів України на реконструкцію садочка в селі Ломачинці. Оскільки кошти отримав бюджет міста Новодністровськ, а сам заклад перебував на балансі Сокирянської районної ради та входив до сфери управління Сокирянської районної дежавної адміністрації, Новодністровська міська рада використати кошти за призначенням не могла, але й не передала кошти бюджету Сокирянського району.

Численні звернення щодо повернення зазначених цільових коштів, які надсилались керівниками Сокирянської влади на адресу Новодністровської міської ради впродовж 2019 – 2020 років, жодного разу не були взяті до уваги. Навіть останній лист, надісланий Сокирянським міський головою Василем Козаком 21 грудня 2020 року міському голові та депутатам Новодністровської міської ради, із закликом передати кошти цільової субвенції на реконструкцію садочка в селі Ломачинці та освітньої субвенції, виділеної у 2019 році Міністерством освіти і науки України на оплату праці педагогічних працівників школи села Ломачинці у сумі 1 мільйон 459 тисяч гривень, так і залишився без розгляду. Хоча Новодністровська міська рада могла і мала повноваження спрямувати їх до бюджету Сокирянської міської ради, яка,  в свою чергу, використала  б їх на освітні заклади населеного пункту.

За асигнування, спрямовані на садочок, можна було відремонтувати дах установи та добудувати спортивну залу. За кошти, які з бюджету Сокирянського району у 2019 та 2020 роках було спрямовано на виплату заробітньої плати вчителям Ломачинецької школи, так як кошти освітньої субвенції, передбаченої на ці потреби Новодністровська міська рада тримала у себе на рахунках, можна було покращити матеріально-технічну базу школи.

Прикро, що збереження добросусідських відносин та інтереси жителів села Ломачинці не стали пріоритетними у позиції Новодністровської міської ради, яка могла своїм рішенням, передбачені на заклади освіти села Ломачинці майже три мільйони гривень, спрямувати до бюджету Сокирянського району у вигляді міжбюджетного трансферту.