День поля на Хмельниччині зібрав українських та європейських аграріїв для обміну досвідом

«Земля потребує доброї погоди, доброго насіння, доброго робітника», – каже українське прислів’я. Сприятливу погоду потрібно заслужити від Бога, хороше насіння – обрати у якісного виробника, а гарним робітником варто бути самому.

Загальновизнано, що за природною родючістю українські ґрунти є одними з найкращих у світі. Їх різноманітність вражає, але найкращими та унікальними є, звичайно ж, чорноземи, продуктивність яких дозволяє Україні вважатися однією з найбагатших країн світу. Тобто, у нас – найродючіші землі.

Рослинництво, як невід’ємна складова частина агропромислового комплексу, безсумнівно відіграє важливу роль у структурі народного господарства. Чого тільки не вирощують на наших землях… А от однією з найбільш популярних культур є соя, плоди якої містять велику кількість рослинного білка. Ця рослина відрізняється високою врожайністю, попит на неї незмінно високий і коштує соя  набагато дорожче пшениці і менш схильна до коливань цін. Саме тому вирощування цієї культури є прибутковим і високорентабельним бізнесом.

5 серпня цього року у с. Вишневе (Хмельницька обл., Шепетівський р-н) вперше в Україні відбувся Міжнародний День поля «Європейської сої», що проходив на виробничих потужностях  корпорації «Сварог Вест Груп», організатором заходу виступила Асоціація «Дунайська соя», яка займається просуванням та поширенням ідеї вирощування, переробки та маркетингу високоякісної не-ГМО сої контрольованого походження з Дунайського регіону та Європи.

Поділитися досвідом, дізнатися про інновації у вирощуванні даної культури на головний аграрний захід 2016 року зібрались як українські,  так і європейські представники агросектору. З’їхались понад 150 експертів. Серед гостей були і агрономи Чернівецької області.

З вітальними словами виступили: Інна Ільєнко – регіональний директор Асоціації «Дунайська соя» в Україні, виконавчий директор  корпорації «Сварог  Вест Груп» –  Микола Дячук, заступник голови Хмельницької облдержадміністрації – Володимир Калініченко, Геннадій Гудзь –  директор компанії Genetic Plant Cells, керівник компанії «Агростатус» – Юрій Миколайович Ткачук та регіональний директор з розвитку ринку сої в Європі – Франсуа Пейбу (Франція).

Інна Ільєнко, регіональний директор Асоціації «Дунайська соя» в Україні розповіла, які ж можливості перед українськими виробниками відкриває вирощування традиційної не-ГМО культури:

  • «Європейський Союз на 98 % залежний від імпорту сої, соєвого протеїну у вигляді соєвих шротів. Європа взяла тренд на те, щоб до 2020 року зменшити цю залежність лише до 50 %. І для українських аграріїв, оскільки Україна відома в Європі, як виробник сої №1, відкривається чудова можливість зайняти цю прекрасну нішу. Україна, маючи географічні переваги, зокрема західні регіони, має можливість гідно конкурувати з іншими країнами».

У свою чергу, Микола Дячук, виконавчий директор «Сварог Вест Груп», поділився враженнями про співпрацю з Асоціацією  «Європейська соя» і зазначив, що завдяки такому світовому лідеру «ми маємо гарний, високий показник врожайності».

Учасники заходу мали можливість в польових умовах ознайомитись із технологіями вирощування сої, сортами традиційної селекції та дізнатись про систему захисту рослин.

Цього ж дня між між корпорацією «Сварог Вест Груп» та Житомирським національним агроекологічним університетом, а також між компанією Genetic Plant Cells та Селекційно-генетичним інститутом були підписані Меморандуми про співпрацю.

Впродовж заходу гостей розважали співами та частували смаколиками, організатори створили дійсно незабутню атмосферу свята.

Тож сподіваємось, що Україна таки зможе зайняти гідне місце у вирощуванні традиційної не-ГМО культури і надалі буде співпрацювати зі світовими лідерами. Українським аграріям є чому повчитися і, звичайно ж, від нас є що перейняти!