ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ В ЗДО «СУНИЧКА» С.ВАСИЛІВКА

14 жовтня в Україні відзначають Покрову Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва. Пресвята Богородиця вважалася покровителькою і заступницею славного війська козацького та всього українського люду. Саме тому в Україні свято отримало другу назву – Козацька Покрова і відзначається ще й як день українського козацтва.

Напередодні святкування Дня українського козацтва стало традиційним проведення козацьких розваг малечі ЗДО «Суничка» с.Василівка. Колектив закладу прагне, щоб культура та традиції українського народу стали невід’ємною частиною душі кожного вихованця, тим зернятком з якого зростає особистість.

Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави. Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. І тому урочистим заходом до Дня українського козацтва в ЗДО було проведено «Козацькі забави» для вихованців. Справжні козаки пройшли через дев’ять випробувань. Це стільки, скільки було колись порогів на Дніпрі. Діти «скакали на конях», «саджали город», «тікали з полону», «лікували коней», «перетягували канат», підбирали прикметники до слова каша, «били влучно в ціль», «переправлялися через пороги», «мірялися силою», а потім танцювали з дівчатами запальний танок. Справжні козаки з честю зуміли пройти труднощі та перешкоди. В змаганнях перемогла дружба. Дане свято не залишило нікого байдужим, адже діти проявили себе у різних змаганнях, де показали свою витривалість, бойовий дух, товариськість, згуртованість, вміння відчувати плече друга. Чудові таночки, віночок українських пісень прикрасили і заворожили вихованців. Діти проявили свої акторські здібності і таланти, які кожного дня відкривають та розвивають у вихованців педагоги  закладу вихователі Госик Тетяна Василівна, Лиса Ірина Миколаївна та керівник музичний Гнатчук Петро Афанасійович.

Сучасні дошкільнята гралися у козаків, із захопленням брали участь у козацьких розвагах. На урочистий захід до дітей завітав Козак Голота, який завзято та весело виконував український танок та грав в народні українські ігри з дітьми. Свято дало змогу дітям відчути, як жили наші пращури козаки. Діти мали  можливість випробувати себе у веселих рухливих іграх: «Чия команда швидше вийде з оточення», «Пройди по колоді, перекинутій через річку» та ін. На завершення свята всіх дітей було нагороджено солодощами.

Подібні яскраві, цікаві заходи найкраще ознайомлюють дітей з українською культурою і традиціями, прищеплюють любов та повагу до історичного минулого нашої країни, виховують почуття гідності, якості справжнього громадянина. На святі відчувався позитивний настрій та піднесення, а дошкільнята збагатились національно-патріотичним духом.

Директор ЗДО «Суничка» с.Василівка

Валентина ШИБІНСЬКА