До уваги жителів громади! Донорством крові ви можете врятувати чиєсь життя!
346064377_549434207139392_4012861433492636983_n

10 травня 2023 року з 9.00 до 11.30 год. у хірургічному відділенні КНП “Сокирянська лікарня”, що знаходиться на четвертому поверсі, буде проведений день донора.

Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, яка дала згоду здати кров, та не має медичних і соціальних протипоказань. Прийом донорів в закладі служби крові обов’язково проводиться на підставі документа, що посвідчує особу донора (паспорту громадянина України).

Також потрібно мати результат флюорографії або рентгену грудної клітки (відсутність патології). Перед медичним оглядом донор заповнює анкету, даючи відповіді на поставлені у ній запитання та завіряє їх особистим підписом.

Аби підготуватися до здавання крові потрібно:

– за три дні до маніпуляції відмовитись від приймання анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять (ці речовини погіршують зсідання крові);

– не вживати алкоголь за 48 годин до здавання крові. Виключити із раціону жирну, смажену, копчену, молочну їжу, соління;

– обов’язково виспатись і з’їсти легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді);

– не курити за годину до здавання крові;

– не приходити здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість);

Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.

Частинка вашої крові може врятувати чиєсь життя! Не будьмо байдужими!