Доходи від операцій із спадщиною та подарунками відображаються у деклараціях про доходи

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, включається спадкоємцями до складу загального річного доходу платника податку та зазначається в річній Податковій декларації.

Так, за нульовою ставкою оподатковується вартість власності:

об’єктів спадщини, що успадковується спадкоємцями І ступеня споріднення;

вартість власності об’єктів нерухомості та рухомого майна, готівка або кошти, що зберігаються на рахунках спадкоємця, відкритих у банківських і небанківських фінансових установах, у тому числі депозитні, іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, що успадковується інвалідом І групи, дитиною-сиротою, дитиною, позбавленої батьківського піклування;

вартість власності об’єктів нерухомості та рухомого майна, що успадковується дитиною-інвалідом;

            грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери, а також грошові заощадження громадян  України, поміщені в установи Ощадбанку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

            За ставкою податку 5% оподатковується  вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеню спорідненості.

15% ставку податку застосовують при оподаткуванні вартості власності будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом, та для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкоємця-резидента. Якщо визначена база оподаткування в календарному році перевищує 10-тикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (1147 грн. х 10 = 11470 грн.), до суми такого перевищення застосовується 17% ставку податку.

Питання оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладання договору дарування) від фізичних осіб, регулюються статтею 174 Податкового кодексу України, що передбачає оподаткування коштів, майна, майнових чи немайнових прав, вартості робіт, послуг, подарованих платнику податку, за такими ж правилами, що встановлені для оподаткування спадщини.

 

 

 

Начальник  ОДПІ                                                 Л.В.Серебрянська         

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 49 = 51