Джерела наших оберегів

6 травня у приміщенні будинку культури с.Василівка стартуваврайонний етно – фестиваль  «Джерела наших оберегів».

Фестиваль передбачає проведення мистецьких заходів на базі клубних установ, в рамках яких відбудутьсятрадиційні свята та обряди, майстер – класи, виставки виробів майстрів народного мистецтва тощо

Він проходитиме щонеділі під девізом «Лиш те в народі буде жити, – що серце – серцю передасть!». Заключний   фестивальний захід відбудеться у м.Сокиряни  24 серпня 2014 року з нагоди 23-річниці незалежності України.

Театралізоване дійство «Василівська клака», яке показали аматори  села Василівка, напевне не залишило байдужим жодного глядача. Організатори  прикрасили сільський будинок культури та представили виставку вишитих рушників, посуду та реманенту наших дідів та прадідів.

Директор Будинку культури Микола Шостак, керівник художній установи Олег Івасюк та учасники аматорських колективів показали як в селі святкували та працювали, допомагаючи один одному. Господарі запросили односельчан на клаку, щоб приготувати придане доньці на весілля.

На святі звучали пісні, виконувалися танцювальні композиції, грав оркестр народних інструментів. Учасниками дійства були маленькі дівчатка та хлопчики, а також дорослі. Як було заведено у селі, після праці господарі пригощали людей смачними стравами та дякували за допомогу.

Всі учасники дійства зуміли передати звичаї рідного села, проте неперевершеними були «Веселі бабусі» із народного аматорського фольклорного колективу, який завжди виступає за честь села та району.

На фестивалі були  присутні сільський голова Анатолій Зелений та начальник відділу культури райдержадміністрації Раїса Горн, які привітали сельчан із святом.

 

РАЇСА ГОРН, начальник відділу культури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

44 + = 49