Економіка та перспективний розвиток – його найважливіший акцент

День енергетика-2021 став для нього особливим: за вагомі досягнення у праці, високий професіоналізм, значний особистий внесок у виконання завдань з виробництва електричної енергії, будівництва та забезпечення надійної експлуатації Дністровської ГАЕС та з нагоди професійного свята Дня енергетика заступника директора з економіки та перспективного розвитку Олександра Васильовича ЗАБУДЬКА було нагороджено відзнакою Приватного акціонерного товариства «Укргідроенерго».

Про це і не тільки – у розмові з володарем нагрудного знаку «Почесний працівник „Укргідроенерго“».

– Олександре Васильовичу, що для вас така поважна енергетична відзнака?

– Безперечно, таке визнання мого внеску у роботу філії й товариства в цілому – надзвичайно приємне, але, разом із тим, досить мотивуюче надалі, що зобов’язує постійно самоудосконалюватись та працювати задля спільного успіху і позитивного іміджу як Дністровської ГАЕС, так і всієї компанії.

Ви – корінний житель громади, а точніше – сокирянець. Якими були перші враження від будівництва ГАЕС зовсім поруч із родинним гніздечком?

– Як не дивно, у пору мого шкільного дитинства на екскурсії ми їздили на Дністровську ГЕС-1, адже перші підготовчі роботи на спорудженні ГАЕС стартували у 1983, початок будівництва основних об’єктів – у 1988, згодом були непрості рокі недофінансування і застою будівництва. А перші незабутні враження про масштаби і направду захоплюючу потужність цього особливого гідроенергетичного об’єкта закарбувалися в пам’яті у 2008 році, коли у складі тодішнього КРУ здійснював відповідну перевірку в рамках аудиту окремих господарських операцій. Небувалий масштаб творення надскладної і такої потужної енергетичної гідроспоруди із впровадженням передових технологій і, що важливо, з використанням обладнання вітчизняних виробників вражали мене упродовж чотирьох років. Пам’ятно й те, що 2008 року було вписано знаменну сторінку в історію Дністровської ГАЕС – початок пускових операцій на першому гідроагрегаті.

– Коли отримували освіту за спеціальністю «Економіка підприємства» зі здобуттям кваліфікації економіста, чи могли сподіватися, що доля приведе Вас на унікальну гідроспоруду, до якої сьогодні прикута увага всієї держави та, без перебільшення, світової гідроенергетики?

– Кошти, економіка, фінанси, бухгалтерія стали справою мого життя. Власне споживча кооперація передалась мені у спадок від мами. Ніколи не соромлюся розповідати, що свою трудову діяльність я розпочав вантажником. А вже згодом ось ця галузь – споживча кооперація – захопили мене на довгих 10 літ. За довгі роки довелося працювати головою ревізійної комісії райспоживспілки, бухгалтером-ревізором обласної.

Але відчувши і побачивши на власні очі живі ритми народження ГАЕС, як й гадки не мав, що невдовзі стану частиною колективу філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» та найбільшої бюджетоутворюючої державної компанії – Укргідроенерго. Однак волею долі саме там із 2013 року очолив відділ соціального і перспективного розвитку. А вже занурившись у специфіку роботи, невдовзі, у грудні 2016 р., отримав довіру – за рекомендацією Віктора Юхимовича Кожокаря (нині – радник генерального директора Укргідроенерго) розпочав нову сторінку своєї трудової біографії на посаді заступника директора з економіки та перспективного розвитку.

– Ви – активний учасник тренінгів, що проводить наша компанія. Ваші враження і чи корисно це в роботі?

– Як голова дуже багатьох комісій, координатор з виконання робіт по інвестиційній програмі товариства за окремими напрямками, зокрема і підтримки соціальної сфери у місцях присутності – освоєння дольового фінансуванні об’єктів соціального призначення Новодністровської і Сокирянської міських територіальних громад Дністровського району Чернівецької області та Мурованокуриловецької селищної і Яришівської сільської територіальних громад Могилів-Подільського району Вінницької області я радо вчуся усьому новому, поповнюючи свої знання та навики. Нещодавно, плідно попрацювавши на тренінгах, організованих компанією, отримав відповідні сертифікати, успішно опанувавши програми «Основи репутаційного менеджменту, кризових та ефективних комунікацій» та «Практика впровадження стратегії корпоративної соціальної відповідальності з фокусом на регіональну політику». Це цікаво, ефективно, сучасно і енергетично потужно.

– Що, на вашу думку, вирізняє компанію Укргідроенерго і філію зокрема, порівняно з іншими підприємствами, в яких доводилося працювати?

– Це, насамперед, великий платник податку, соціально орієнтовний на свій персонал! Прикметно, що компанія Укргідроенерго вже котрий рік поспіль знаходиться серед лідерів найбільших платників податків країни. Постійні і своєчасні платежі до місцевих бюджетів сприяють розвитку місцевої інфраструктури. Я не зустрічав у своїй практиці підприємства, яке так піклується про своїх працівників, конкретними справами декларуючи, що люди – то найбільша цінність.

– Як реагує душа у перші миті новин про Дністровську ГАЕС?

– Безумовно, це гордість та радість у причетності до цієї унікальної гідроспоруди та найбільшої гідрогенеруючої компанії країни. Щоразу я щиро вболіваю за імідж як Дністровської ГАЕС, так і Укргідроенерго в цілому, разом із тим гостро реагую на неправдиве та упереджене викладення інформації про їхню діяльність. Тож, безпосередньо працюючи із усіма контролюючими органами і перевірками, докладаю максимум зусиль, аби наша репутація була на найвищому рівні.

– На сьогодні «Слава», «Вікторія», «Надія» та «Анна» – гідроагрегати Дністровської ГАЕС – успішно працюють у своїх робочих ритмах. Попереду – завершення робіт по перших двох чергах будівництва у складі чотирьох агрегатів та початок робіт по третій черзі у складі гідроагрегатів № 5, 6, 7. Як відчувається особиста причетність до такої грандіозної складової вітчизняної гідроенергетики і що побажаєте колегам?

Моя причетність – у кожному виваженому кроці, у кожному підписі та позитивному вирішенні кожної поставленої керівництвом задачі. Тож щиро бажаю усім колегам безаварійної роботи, відданості справі свого життя та галузі, а ще – розвиватися й удосконалюватися та берегти своє здоров’я у наш непростий час. Я ж маю велику надію на успішне продовження, а відтак і завершення будівництва нашої Дністровської ГАЕС. Вірю у ті яскраві миті, коли стану свідком та безпосереднім учасником знаменних подій і повсюди зазвучить: «Дністровська ГАЕС стала найбільшою гідроакумулюючою станцією у Європі!»

– Олександре Васильовичу, а що цікавого залишилося за лаштунками нашої розмови?

– Напевне, те, що переступаючи поріг свого кабінету та станції, додому повертається люблячий син, чоловік та батько, а ще – залюблений у машини чоловік, котрий охоче усіляко модернізує щоразу свою автівку під власні уподобання та споживання. Щасливий, що у цьому мені завжди допомагає і підтримує мій вже дорослий 19-річний син Олександр, для якого саме це і стало його професійною стежкою.

– У свою чергу щиро зичимо Вам, Олександре Васильовичу, здійснення найзаповітніших мрій, а з нагоди дня народження, що ознаменувало 17 січня новий рік у Вашій долі, добра і злагоди, професійного зростання, достатку та нев’янучої енергії любові у родинному затишку!

 За розмову подякувала Інна ГОНЧАР

Пресслужба Дністровської ГАЕС