Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації
YEvropeyskyy-den-zakhystu-ditey-vid-nasylstva-ta-seksualnoi-ekspluatatsii

Кожна дитина така чиста та невинна. Задача дорослих – оберігати та виховувати дітей, забезпечувати їхнє щасливе майбутнє. На жаль, у світі існують люди, які мають ті чи інші розлади та не усвідомлюють наскільки їх дії негативно впливають на цілісність особистості дитини. Слід знати, що карається не тільки саме зґвалтування, а й спроба його вчинення. Європейська спільнота намагається кожного року забезпечити якомога більше захисту та запобігати завданню шкоди дітям. Щорічно Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації відзначають 18 листопада.

Насильство та сексуальна експлуатація дітей на сьогодні є страшною реальністю. Найстрашніше, що у більшості випадків дорослий, що скоює насильство, є близькою людиною для дитини.

Поліція та органи опіки дізнаються про злочин лише у 10%. Постраждала дитина замовчує злочин, бо деколи думає, що це такий прояв любові до неї. Серед небезпечних наслідків сексуального насильства це, без сумнівів, важка психологічна травма, передача інфекцій, що можуть загрожувати життю, небажані вагітності, викидні та мертвонароджені діти.

Для запобігання таких злочинів та проведення заходів щодо інформування суспільства Європейська Рада у 2015 році вирішила встановити спеціальний день. Так, щорічно 18 листопада у Європі проходять заходи для дітей та дорослих, де їм розповідають про прикрі ситуації та як собі зарадити у їх випадку.

СТАТИСТИКА

За підрахунками Ради Європи:

  • Кожна п’ята дитини стикається з насиллям.
  • 90%  випадків насильства замовчуються.
  • 80% випадків сексуального насильства скоюють знайомі дитини, з них 40% дуже близькі родичі.
  • Діти скривджених матерів у 6 разів схильніші до суїциду, а 50% – до зловживань наркотиками.
  • Майже 100% матерів, які зазнали насильства, народили хворих дітей – переважно з неврозами, заїканням, енурезом, церебральним паралічем, порушенням психіки.

Дитяче насильство та сексуальна експлуатація завжди здійснюється умисно. Багато дітей у світі не знають як розказати комусь, що з ними сталося. Своєю чергою дорослі не завжди знають як допомогти таким дітям.

Подія встановлена для того, щоб максимально проінформувати про дії, які мають зробити дорослі, щоб врятувати скривджених дітей. В цей дня проводиться низка заходів, що спрямовані на поширення інформації про насильство щодо дітей.

Сексуальна експлуатація може призводити до неймовірно тяжких наслідків. Діти після таких подій можуть роками мовчати, а потім скоювати самогубство і матерям залишається лише здогадуватися про причини трагедії.

Завдяки Європейському дню захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації проблеми щорічно все більше розголошуються, а суспільство дізнається про найкращі способи допомоги та застереження від таких злочинів.

  • Дорослі мають навчитися слухати своїх дітей, допомагати розв’язувати проблеми, навіть коли здається, що проблема не суттєва, вміти будувати довірливі стосунки.