Фактів виявлення африканської чуми свиней на Сокирянщині більше не зафіксовано

Як повідомлялося раніше в лісових угіддях Сокирянського лісництва за межами населеного пункту с. Василівка знайдено дикого кабана, в якого діагностували вірус африканської чуми свиней. Терміново було проведено профілактичні попереджувальні заходи щодо убезпечення господарств мешканців району від можливого зараження. Наразі в районі ситуація стабільна і контрольована.

Станом на 16.05.2017 року за інформацією в.о. начальника управління Держпродспоживслужби проведено подвірний обхід домогосподарств сіл Василівка та Ожеве і здійснено клінічний огляд свиней. Окрім того, перевірено господарство ТОВ «Зелене нива», в якому утримується понад 50 свиней.  За результатами дослідження вірусу африканської чуми свиней не виявлено.

Поряд з цим, в районі ще діють карантинні обмеження та забороняється реалізація живих поросят на тваринних ринках м. Новодністровськ та м. Сокиряни. М’ясні павільйони з реалізації тушок свиней працюють і продаж свинини  дозволено після ретельної перевірки ветеринарної служби.

Крім того, в рамках проведення профілактичних заходів територія неблагополучних лісових угідь обмежена попереджувальними знаками, а в’їзд перекрито шламбаунами. У зазначених населених пунктах проведено інформаційно –  роз’яснювальну роботу щодо дотримання санітарних норм та недопущення поширення вірусу африканської чуми свиней.