Фазани – часті гості на околицях Олексіївки

У вільне життя цими днями випустили фазанів у мисливських угіддях поряд з селом Олексіївка, що на Сокирянщині.  Місцеві мисливці на чолі з Віктором МАРТИНЮКОМ придбали за власні кошти 17 птахів у Сокирянському держлісгоспі – там вже кілька років поспіль розводять цього мисливського птаха з метою збільшення популяції.

На волі опинилося 11 самочок та 6 самців двох видів – фазан звичайний, або ж мисливський і румунський. Випускали їх по черзі, щоб не травмувати. Деякі птахи відразу розправляли крила і летіли світ-заочі. Інші ж – не квапились освоювати небезпечний ареал. Кілька років тому околиці Олексіївки поповнило чотири десятки мисливських птахів цього виду, тож нерідко зустрічаються дорослі фазани і молодняк.

У «яскравого красеня» в природі багато ворогів – одні з головних –  це лисиця і камишовий кіт. Вони полюють як на дорослу птицю, так і на пташенят. Відтак мисливці щорічно зачищають угіддя від хижаків. Нинішнього року поряд з своїм населеним пунктом застрелили близько 20 особин.

«Разом з колегами з Сокирянської первинної організації УТМР ми намагаємось збільшити популяцію фазана. Це вже друга група мисливських птахів, що потрапила на волю за нашого сприяння. В перших числах квітня плануємо випустити чергову партію фазана у природу. Звичайно, це можливо завдяки копіткій роботі фахівців Сокирянського держлісгоспу, які вирощують вибагливу птицю. Фазан має цінне м’ясо, а з його пір’я роблять прикраси. До того ж, яскравий за  забарвленням самець  є цінним трофеєм.  Втім, в найближчі роки полювати на них ми не плануємо. Адже популяція птиці ще надзвичайно мала», – розповідає Віктор МАРТИНЮК.