Філософія турботи про людей: на Сокирянщині запрацював надсучасний апарат комп’ютерної томографії

Тандем мудрості та виважених рішень, розуміння сучасних викликів медицини та бажання зробити діагностичні та лікувальні послуги ще сучаснішими та ефективнішими дарують можливості постійного розвитку та розбудови. Підкріплені успішною співпрацею, ці потрібні кроки роблять медицину Сокирянщини по-справжньому європейською, сучасною, кваліфікованою. Державно-приватне партнерство КНП «Сокирянська районна лікарня» та ТОВ «Медікал Сервіс Груп» за ініціативи та активної підтримки районної влади створило всі умови, щоб відкрити у нашій медустанові кабінет комп’ютерної томографії із найсучаснішим обладнанням та діагностичним супроводом кращих спеціалістів країни.

Сьогодні у Сокирянській районній лікарні урочисто відкрили кабінет комп’ютерної томографії. Захід відбувся за участю президента компанії «Медікал Сервіс Груп» Ірини Стасюк та її колег, заступника голови Чернівецької ОДА Олексія Бойка, начальника Департаменту охорони здоров’я ОДА Олега Чорного, голови Сокирянської районної ради Василя Козака, очільниці Сокирянської РДА Ірини Антонюк та заступника голови РДА Олександра Янчака, директора КНП «Сокирянська районна лікарня» Олександра Андрійчука, представників колективів медустанов краю.

Нагадаємо, що за ініціативи районної влади на початку року було досягнуто домовленості із приватним підприємством, яке погодилося надавати послуги комп’ютерної томографії на території Сокирянщини. Рішенням сесії компанії було надано в оренду приміщення, за кошти районного бюджету оперативно проведено ремонтні роботи. А вже сьогодні – надсучасний апарат – до послуг жителів нашого та сусідніх районів.

«Сокирянська районна лікарня – найкращий медичний заклад області» – такими словами розпочав свій вітальний виступ заступник голови ЧОДА Олексій Бойко. Він подякував всім за ефективну реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я. Олексій Сергійович також зазначив, що як житель Сокирянщини, сьогодні він щиро радіє разом з усіма земляками, що наш лікувальний заклад розвивається такими швидкими, потужними темпами.

Всіляко сприяти подальшим перспективам розбудови районної лікарні пообіцяв начальник Департаменту охорони здоров’я ЧОДА Олег Чорний. Він зауважив, що не кожен заклад обласного рівня може похвалитися таким надсучасним обладнанням, яке вже зараз має Сокирянська лікарня. А ще більш приємно, що і районна влада, і керівництво медзакладів продовжують працювати над удосконаленням матеріально-технічного забезпечення.

Голова райдержадміністрації Ірина Антонюк наголосила, що надзвичайно важливим є те, що така сучасна діагностика тепер стала ще доступнішою не тільки жителям Сокирянщини, а й сусідніх районів та областей. Побажала медикам натхнення у праці та подякувала за плідну роботу.

Наступним привітав усіх із такою визначною подією у житті лікувального закладу голова Сокирянської районної ради Василь Козак. Варто наголосити, що саме завдяки його ініціативі та наполегливості в краї вдалося реалізувати такий амбітний проєкт. Маючи непохитне бажання розвивати соціальну сферу та інфраструктуру краю, а також підтримку однодумців, Василю Васильовичу вдалося домовитися із приватною компанією, що буде надавати сучасні діагностичні послуги.

Голова райради чесно зізнався, що спочатку не було твердої впевненості, що такий великий проєкт вдасться реалізувати у надто стислі терміни.

«Просто потрібно відкинути усі сумніви і продовжувати наполегливо працювати. На щастя, нам вдалося знайти порозуміння із керівником компанії «Медікал Сервіс Груп» Іриною Любомирівною. Наші бачення і підтримка якісної медицини співпали. Як результат, сьогодні можемо пишатися наявністю на Сокирянщині такого потужного, надсучасного обладнання», – зауважив Василь Козак.

Також Василь Васильович висловив сподівання, що наявність у медичній установі комп’ютерного томографа дасть змогу отримати від Національної служби здоров’я України ще один пакет послуг на лікування інсультів.

«Впевнено стверджую, що у вашому лікувальному закладі встановлено один із найсучасніших комп’ютерних томографів в Україні. І, напевне, найбільшою перевагою є те, що це обладнання дає можливість обстежувати діток з народження», – запевнила присутніх президент компанії «Медікал Сервіс Груп» Ірина Стасюк. Вона також подякувала колегам-медикам за роботу та небайдужість. Також Ірина Любомирівна наголосила, що представникам її компанії було надзвичайно легко та комфортно працювати на Сокирянщині, бо кожного дня вони зустрічалися із зацікавленістю та небайдужістю районної влади та керівництва медустанови. Тож пані Ірина висловила сподівання на подальшу ефективну співпрацю.

«Встановлення комп’ютерного томографа у спільному приватно-державному партнерстві – амбітний проєкт спрямований на благо людей» – зазначив директор комунального некомерційного підприємства «Сокирянська районна лікарня» Олександр Андрійчук. У планах ще декілька потужних проєктів, які не тільки покращать матеріально-технічне забезпечення районної лікарні, але й дадуть можливість надавати ширше коло якісних медичних послуг.

З нагоди відкриття комп’ютерного томографа подяки районної ради та районної державної адміністрації вручені президенту компанії «Медікал Сервіс Груп» Ірині Стасюк, а також представникам приватного підприємства, яке здійснювало ремонтні та оздоблювальні роботи, – Юрію Бугаєнку та Анатолію Орошану.

Відтак усіх присутніх запросили на урочисте відкриття кабінету – перерізання традиційної стрічки, яке дає дорогу до надсучасної діагностики, що рятуватиме життя.

За сучасними медичними термінами, дороговартісним обладнанням, вимогами часу та медичної реформи стоїть проста, але водночас найголовніша «філософія» – збереження життя людини. Соціальну важливість цього проєкту важко описати декількома словами, адже її основа – здоров’я та добробут підростаючого покоління. Як ми вже неодноразово писали, дітки, що мають онкозахворювання, або підозру на них, обслуговуватимуться абсолютно безкоштовно. А для решти – це зручність, комфорт, наближеність.

Одвічні цінності знову на чільному місці всіх соціальних проєктів, що втілюються на Сокирянщині!

 

Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА

 

Про особливості томографічної діагностики, її вартість, попередній запис на обстеження детальніше розповімо у наших наступних публікаціях.