Футбольне поле закладу освіти № 1 в місті Сокиряни – проблема, яку необхідно вирішувати

Міні-футбольне поле на території Сокирянської школи № 1, яке вже понад три роки «зриває» очі не тільки жителям міста, але і його гостям, в кінці 2017 року було включене до переліку об’єктів, що фінансуватимуться за рахунок коштів бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України». Майданчик планувалось повністю реконструювати до кінця 2018 року. Вартувати він мав, згідно з розрахунками фахівців, які затверджували об’єкт, понад 1 мільйон 400 тисяч гривень. 50 % від суми мала виділити Сокирянська міська рада.

Однак, три роки минуло, а «віз і нині там». За роз’ясненнями чому  все ж таки майданчик не використовується за призначенням і на ньому не займаються діти, ми звернулись вже до керівництва нинішньої міської ради, восьмого скликання. На своє звернення ми отримали перелік документів, які залишила міська рада попереднього скликання в архівах, на підставі яких, власне і здійснювалось саме будівництво чи то реконструкція. Варто зауважити, що головного документа – проектно-кошторисної документації на реконструкцію міні футбольного поля зі штучним покриттям в місті Сокиряни, серед решти документів чомусь не було. Десь вона, на переходах між будівництвом та реконструкцією і в періодах між виділенням коштів, дивним чином зникла. І не зрозуміло чи то вона була, чи її не було взагалі. Однак, як свідчить експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини проектної документації, вона все ж таки була, і замовником виступала Сокирянська міська рада.

Отож, в кінці 2017 року розпочалась така собі «трагедія», бо інакших слів не можна підібрати, з будівництва майданчика. У грудні 2017 року Сокирянська міська рада укладає договір з фізичною особою-підприємцем Дожук Мирославою Михайлівною на будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям в місті Сокиряни, яка даним видом робіт не займалась, та перераховує підприємцю аванс у сумі 707 тисяч 215 гривень. Вказаним договором передбачалось, що роботи генпідрядна організація зобов’язувалась завершити до 31 грудня 2018 року.

Як пам’ятається, лише наприкінці квітня 2018 року, будівельники огородили спортивний майданчик загальноосвітньої школи № 1, демонтували всі спортивні снаряди та приладдя, зняли асфальтне покриття, встановили частину опалубки, місцями заповнивши її бетоном та розпочали монтувати металеві конструкції. Всього, за 2018 рік виконано і задокументовано робіт на суму 424 тис. 292 грн. Серед них, зокрема, ущільнення ґрунту, а також перевезення 619 тонн ґрунту на відстань до 10 км. Роботи виконувались, по реконструкції самого міні-футбольного поля, трибун для глядачів, огорожі поля, огорожі стадіону і навіть по електроосвітленню майданчика. Однак, при цьому, майже 300 тисяч, з виділених державою коштів, десь поділись.

29 грудня 2018 року підриємець Мирослава Дожук надала на ім’я Сокирянської міської ради гарантійний лист, в якому зазначила, що за кошти, у сумі 282 тисячі 293 гривні, придбано будівельні матеріали, які знаходяться на складі – на відповідальному зберіганні. Постачальником зазначених матеріалів був приватний підприємець Бушовський Віталій Васильович.

Загалом, на ремонтно-будівельні роботи в період 2017-2019 років було витрачено близько півтора мільйона гривень, при цьому жодних робіт, окрім завезення в кінці 2018 року піщано-гравійної суміші, на майданчику не здійснювалось.

І тільки у вересні 2020 року, зазначте не у 2018 і навіть не у 2019 році, роботи на згаданому об’єкті керівництвом Сокирянської міської ради було відновлено. Цього разу договір на виконання робіт укладено уже з іншим генпідрядником – Товариством з обмеженою відповідальністю «ГОЛД –ІНВЕСТ БУД», і ще на майже таку саму суму, як і у 2017 році – на 1мільйон 444 тисяч 699 гривень. Цього разу кошти пішли із залишку освітньої субвенції утвореного станом на 01 січня 2020 року.

Більша частина зазначених коштів, згідно з наданими актами виконаних робіт, вже була оплачена, однак основні технічні вимоги та передбачені тендерною документацією роботи так і не були виконані. 28 жовтня 2020 року Сокирянською міською радою подано для оплати акти виконаних робіт на залишок коштів, згідно з укладеним договором,  на останню частину суми – 548 тисяч 275 гривень та 14 тисяч 287 гривень. Подалось також і платіжне доручення на суму 17 тисяч гривень за  технічний нагляд за виконанням робіт з реконструкції міні-футбольного поля зі штучним покриттям, здійснених фізичною-особою підприємцем.

У зв’язку із офіційним набранням повноважень Сокирянською міською радою VIII скликання, Сокирянським міським головою, відкликано зазначені платіжні документи по даному об’єкту, оскільки якість виконаних робіт та придбаних матеріалів викликала сумніви. Внаслідок цього, останню частину суми, а це понад пів мільйона гривень, генпідряднику виплачена не було. Представника генпідрядної організації неодноразово запрошували для зустрічі і обговорення питання завершення будівництва об’єкту та здачі його в експлуатацію, однак, всі листи – звернення, які надсилались за вказаною генпідрядником адресою, повертались, у зв’язку з відсутністю адресата.

Варто зазначити, що представники незалежної проектної організації, які нещодавно працювали на території Сокирянської громади, зауважили, що при спорудженні міні-футбольного поля було допущено низку технічних порушень, а використані матеріали не відповідають визначеній ціною якості.

Сумніви щодо безпечності для перебування на майданчику дітей має і директор закладу освіти, на території якого власне і розташований майданчик, Олексій Козловський. Він зазначає, що бордюри, які простягаються вздовж всього футбольного поля досить високо виступають над майданчиком і, у разі падіння, дитина може зазнати серйозної травми. Та й бігові доріжки замість спеціального резинового покриття встелені тротуарною бруківкою, гарною, але небезпечною для дітей.

Окрім того, що за попередніми висновками аналізу об’єкту, майданчик не відповідає основним технічним вимогам, відсутня також і проектно-кошторисна документація. Як наслідок – немає можливості виправити допущені  технічні порушення та здати спортивне поле в експлуатацію. Та і як пояснити людям, що на спортивному майданчику, на ремонт якого витрачено близько трьох мільйонів гривень, небезпечно займатись дітям, а для того, аби виправити допущені недоліки потрібно ще близько мільйона гривень?

Ну і відкритим залишається питання: куди все ж таки зникла проектно-кошторисна документація, замовлена Сокирянською міською радою, і для чого «ховали» гравій на суму близько 300 тисяч гривень?

Відтак, рішенням 6 сесії Сокирянської міської ради VIII скликання від 22.04.2021 року було створено тимчасову контрольну комісію Сокирянської міської ради по вивченню стану будівель, прилеглої території та матеріально-технічного забезпечення закладів освіти міста Сокиряни та села Коболчин – у складі депутатів міської ради – представників фракцій політичних партій. За результатами роботи вказаної комісії, на розгляд сесії буде подано відповідні пропозиції та рекомендації, на основі яких буде прийнято рішення про подальше функціонування міні футбольного поля зі штучним покриттям на території закладу загальної середньої освіти № 1 міста Сокиряни.

Відео за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCz1YFGJ5KnxH6nd7saDsLOg