Залізничну колію від станції Романківці до станції Дністер повернули у власність держави

У липні 2015 року господарським судом Чернівецької області порушено провадження за позовом першого заступника прокурора Чернівецької області в інтересах держави в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України до відповідача ПП «Укртрансметал» про витребування об’єкта державної власності від добросовісного набувача, а саме залізничної колії від станції Романківці до станції Дністер (м. Новодністровськ, Чернівецька область) довжиною 18600 погонних метра

Встановлено, що у 2010 році товариство приватної форми власності незаконно придбало 18600 погонних метрів залізничної колії,  вартістю понад 1 млн. грн.

Вказана колія перебувала на балансі ВАТ «Дністрогесбуд» та обслуговувала будівництво Дністровської ГЕС.

У 2012 році її придбало приватне підприємство «Укртрансметал», яке упродовж 2014-2015 років здійснювало незаконний демонтаж цієї колії. За вказаним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, досудове розслідування наразі триває.

Господарський суд Чернівецької області у своєму рішенні від 02.02.2016  позов прокуратури Чернівецької області задовольнив та зобов’язав ПП «Укртрансметал» повернути вказану залізничну колію у власність держави в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. На даний час рішення суду набрало законної сили та підлягає виконанню.