Комарині жала народного репортера вп’ялися Василю Козаку, як стріли дартса у мішень нижче спини (спростування)

За матеріалами сайту “Буковинська правда”  http://goo.gl/LZnBcT

 

 

На редакційну пошту “Буковинської правди” надійшло спростування статті  Сокирянське князівство чи Межигір’я в мініатюрі (відео), в якому журналіст Роман Данильчук досліджував дане питання. Публікуємо статтю-спростування без цензури.

На сайтах гуляв відеоролик, на якому сокирянський молодий чоловік у стилі допарламентського Ар’єва розповсюджував смажені факти.

Як виявилося, ніс ахінею. Головним героєм цього репортажу, як казав незабутній щоправда, кельменецький Микола Смолінський – кібєніматографа, був голова Сокирянської районної ради Василь Козак. Фігура непересічна, керівник багаторічний, впливовий, авторитетний.

Майдан для багатьох районних активістів, більшість яких не була на київському Майдані, не відомо за яким правом став індульгенцією вершити долі. Трампліном стрімко стрибати із дурнів у владу, із неуків у філософи, а що найгірше – судді. Маємо класичний варіант професійного розливу використання буцімто патріотизму і у псячий голос причетності до революції Гідності у цій дешевій короткометражці.

Комарині жала народного репортера так і вп’ялися Василю Козаку, як стріли дартса у мішень нижче спини: захопив, забрав, перекопав, загарбав. Що не кажіть, більшовики Великої Жовтневої революції сотворили поважну генерацію люмпен-революціонерів. Проте більшовики били у маєтках предмети мистецтва, палили церкви, крали з Ермітажу з мільйонними картинами яскраві вогнегасники, а ці прагнуть приватизувати і землі, маєтки. Дехто у Сокирянах гіперболізує так, що виникає думка ніби Троцький народився саме тут. Шкода, що браття і сестри телевізійники, виконуючи замовлення, підіграють фантазерам у цьому. Як потім з’ясувалося, фільмував канал ТВА. Відеозйомка DSC №8217, що супроводжується коментарями революціонера з села Ломачинці Сергія Нажиги, вводить в оману глядачів телеканалу ТВА, так як ці коментарі, за словами того Василя Козака, не відповідають дійсності.

Ми з’ясували чому. Зокрема, земельні ділянки, які фігурують у ролику, належать до земель лісового фонду України та перебувають в постійному користуванні Державного підприємства Сокирянське лісове господарство. До них не мають жодного відношення керівники органів виконавчої влади Сокирянського району. Будівництво доріг, догляд за їхнім станом на території лісового господарства, а також контроль за проходом (проїздом) на територію, що відноситься до земель лісового фонду, здійснюється винятково державним підприємством лісового господарства. Тож ями, рови, промоїни від дощів, які намагалися подати як перекопані дороги, хоч там ростуть багаторічні дерева, це усе головний біль Сокирянського лісгоспу. І аж ніяк не В.В.Козака.

Далі коментатор відеозйомки, звинувачуючи одного з керівників району, майже щиро голосить, що громадяни не мають доступу до громадського пляжу. Що теж є неправдою. Хоча напівправда є найефективнішою брехнею. І ось чому. Як такого громадського пляжу на цій території ніколи не існувало. Будівництво піонерського табору та бази відпочинку було здійснено дирекцією Дністровського комплексного каскаду ГЕС і ГАЕС ще за радянських часів. Відведення ж земель було здійснено ще у 1986 році. Будували комплекс із врахуванням генерального плану забудови території за існуючими на той час нормами та стандартами. А за ними розмір прибережної захисної смуги складав 25 метрів від води. Дорога, яка показана у відеорепортажі ТВА, яка буцімто веде до маєтку екс-голови Сокирянської РДА В.В.Козака, також побудована у зазначені часи і впирається наразі у ворота літнього дитячого табору, що належить Банченському монастирю.

Розповіді про озброєну охорону теж белетристика. Бо коли камера таки дісталась до будинку, що належить колишньому голові районної ради, то до гостей вийшла його дружина. Одна однісінька. Це при тому, що будинок маєтком ніяк не назвеш. Іншу будівлю, яка теж іменується у відеоматеріалі як маєток В.В.Козака, до нього жодного відношення не має. Відпочинковий же комплекс, зазначений на відео, не є комплексом — це будівлі (звісно після ремонту), що були придбані громадянами у власність у колишнього державного підприємства «Дирекція Дністровського комплексного каскаду ГЕС і ГАЕС». Ці громадяни не є родичами чи близькими друзями колишнього екс-голови В.В.Козака.

Скромне будівництво, яке озвучене на відео, жодного відношення не має до брата екс-голови Володимира Козака, так як розташоване на землях Державного підприємства Сокирянське лісове господарство орієнтовно за 300 метрів у бік. Журналісти ТВА вималювали навіть схему зв’язків колишнього високопосадовця у районі. Як стверджує сам Козак, це є фарсом. Він легко спростовується тим, що заступник голови Сокирянської РДА Богдан Миколайович Банчук, призначений на посаду вже після подій на Майдані цього року, і не міг брати участь у так званій корупційній схемі. Ця схема є нісенітницею. Ще й зважаючи на те, що Сокирянська РДА не є розпорядником цих земель. Ось такий телесюжет.

Як запевнили нашого кореспондента у Сокирянах, люди збираються запросити на зйомку правдивого ролика інших журналістів і детально розповісти хто є хто за кадром відзнятого ТВА матеріалу і яку мету він переслідує. Сподіваємося, що невдовзі буковинці побачать матеріал-заперечення показаного ТВА.

Хто за цим стоїть і яка ціна питання?

В районі координаційний штаб опозиційних демократичних сил, який очолює Юрій Морозов, уже двічі організовував народне віче — 12 травня в м.Сокиряни і 17 травня в с.Ломачинці. Причина одна: організатори заходів лобіюють питання обрання кандидатури на посаду голови районної ради.

26 лютого 2014 року відбулася сесія районної ради, на порядку денному якої стояло питання виборів голови районної ради. Тоді до сесійної зали увірвались мітингувальники — група осіб, до складу якої входили теперішні організатори віче. Заблокувавши всі вхідні двері, під тиском та агресією на посаду голови районної ради обрали людину, запропоновану учасниками протесту. Але тепер вже і ця людина їх не влаштовує. Після останнього зібрання в Ломачинцях деякі особи, які позиціонують себе активістами революції Гідності, прагнуть проведення повного і справедливого очищення районної влади. У Сокирянах розповідають, що один з ініціаторів зібрань Олександр Миколайович Кіструга під час кривавих подій на Майдані взагалі буцімто відпочивав за кордоном. А представники територіальної громади Михалківської сільської ради звертають увагу органів місцевого самоврядування на масштабне зведення споруди на самому узбережжі річки Дністер на території села Непоротове Сокирянського району, яке, за словами людей, здійснює депутат районної ради Олександр Кіструга. Саме цей факт викликає обурення громадян через позбавлення їх безперешкодного доступу до водних ресурсів. Будівельний майданчик загороджено великим парканом. Недотримання закону про забудову теж призводить до зростання соціальної напруги. Як й інший факт.

До депутатарайонної ради звернулися мешканці м.Сокиряни. Люди вважають, що витрачання коштів на реконструкцію очисних споруд в райцентрі, є неефективним і стурбовані тим, що існуючі очисні споруди морально та фізично застаріли. Через що стічні води без очистки скидають у Дністер та притоки. Вони розповідають, що будівельні здійснює КП «Сокирянський райагробуд». А ним заправляє депутат районної ради Борис Володимирович Швець.

Валентина Миколаївна Марівцан, яка є також активним учасником «масових» віче в районі, свою політичну кар’єру почала ще з далекого 2001 року, коли очолила міський осередок Соціал-демократичної партії України Медведчука. А тепер на заборонених для агітації місцях (автозупинках, дорожніх знаках, електроопорах) масово розклеювала агітаційні плакати за кандидата на посаду президента України А. Гриценка, псуючи майно організацій і громади. Про сокирянських депутатів люди розказують багато.

Зокрема, на території Ломачинецької сільської ради здійснює свою діяльність приватне підприємство «Грінлайн», керівником якого єМихайло Кирилович Нажига. Це підприємство в с.Ломачинці побудувало водогін на земельній ділянці лісового фонду та інших земель без відповідних на те дозволів і погоджень. При цьому невідомо про наявність проекту будівництва, який мав би передбачити забезпечення виконання вимог чинного законодавства щодо збереження та охорони ґрунтів, а також інших дозвільних документів, розповідають мешканці району. Є ще один момент, на якому вони акцентують увагу: водогін побудовано на земельній ділянці, яка відповідно до рішення Чернівецької обласної ради від 20.12.2001 №171-17/01 визначена як ботанічна пам’ятка місцевого значення «Вікові липи», що є порушенням у сфері охорони культурної спадщини. Окрім того, надходить оперативна інформація про те, що це ж приватне підприємство використовує на території Ломачинецької сільської ради земельні ділянки без відповідних правоустановчих документів, у тому числі й самовільно зайняту ділянку орієнтовною площею 0,40 га.

Редакція не може стверджувати, що так воно і є, адже ця інформація не є перевіреною. Проте таке кажуть. А ще за інформацією, викладеною у зверненнях громадян до депутатів районної ради, ПП «Грінлайн» буцімто здійснило посадку багаторічних насаджень на земельних ділянках (паях) громадян за рахунок дотацій, отриманих відповідно до Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 р. № 587. Зазначеному підприємству впродовж 2009-2013 років з Державного бюджету було відшкодовано 2302 тис. грн. При цьому на початку 2012 р. та в липні 2013 р. правоохоронні органи Чернівецької області, за словами депутатів, з якими нам вдалося поспілкуватися, відкрили кримінальні провадження за ознаками порушення законності отримання коштів керівництвом ПП «Грінлайн» на розвиток садівництва.

Що зараз відбувається з цими провадженнями наша редакція намагається з’ясувати. Люди вимагають перевірити цільове використання коштів, отриманих ПП «Грінлайн» з Державного бюджету на розвиток садівництва. Так що не так все гладко у найвіддаленішому районі Чернівецької області. Боротьба за владу в розпалі, люди, які позиціонують себе причетними до Майдану, намагаються урвати своє. Не відстають і ті, хто думає, що встиг перефарбуватися, а майже з кожної відкритої сокирянської шафи випадають свої скелети. Отож далі буде.

  1. Ганьба! коментує:

    Рупор Козака хоче відбілити йому репутацію, не позорьтеся. Посадити скотину і всю його банду як можна скоріше і всьо. Ганьба.

  2. децл коментує:

    сраколизи!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + = 18