Коментар Сокирянської районної державної адміністрації щодо оприлюдненої 18.05.2020 р. інтернет-виданнями інформації про формування перспективного плану територіальних громад району

Розглянувши оприлюднену на Інтернет ресурсах інформацію щодо начебто неефективного формування територіальних об’єднаних громад в Сокирянському районі, повідомляємо, що викладений матеріал не відповідає дійсності та послаблює авторитет виконавчої вертикалі влади Президента України.

Уряд в Україні – найвищий виконавчий орган і здійснює діяльність, направлену на виконання законів і оперативне управління державними справами. Важливим його завданням є забезпечення порядку в суспільстві і охорона прав громадян, а в умовах демократії уряд виражає загальні (загальнонаціональні) інтереси. Такими принципами керується вся вертикаль виконавчої влади: обласна державна адміністрація та районна державна адміністрація. Аби поставити під сумнів рішення зазначених державних органів потрібні вагомі факти, а не перекручені відомості.

Підкреслюємо, що в статті Інни Ведернікової викладені недостовірні факти щодо процесу формування об’єднаних територіальних громад в Сокирянському районі, а більшість «журналістського розслідування» базується на показах екс заступника голови обласної державної адміністрації Василя Гостюка. Так, саме пан Гостюк знає, що громадське обговорення впровадження реформи децентралізації на Сокирянщині, мабуть, як ніде, відбувалося в усіх населених пунктах по кілька разів і під його пильним оком. Він особисто був на всіх слуханнях, що проходили у Сокирянському районі навесні 2018 року. Жителі 19 населених пунктів твердо заявили чиновнику про своє бажання бути частиною Сокирянської ОТГ. Щодо створення Новодністровської ОТГ слід зазначити, що відповідно до ч. 4 статті 5 ч. 3 статті 8’ Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» ініціювати приєднання до міста обласного значення має сільська рада громади, на підставі громадського обговорення та рішення відповідної ради. Та, згідно рішень сіл Ломачинці, Білоусівка, Ожеве та Василівка вони бачать свій подальший розвиток у складі Сокирянської ОТГ.
Всі ці пропозиції, з дотриманням законодавства, були розглянуті обласною державною адміністрацією, експертами та подано до Кабінету Міністрів України. Ставити під сумнів роботу голови обласної державної адміністрації та фахівців, як це робить Василь Гостюк, немає ніяких підстав. Принагідно хочемо нагадати, що звинувачення з боку Василя Гостюка голови обласної державної адміністрації та керівництва Сокирянської районної влади в нібито порушені законодавства при формуванні об’єднаних територіальних громад вже мало місце в липні 2018 року. Тоді п. Гостюк в службовій записці до тодішнього голови Чернівецької обласної державної адміністрації О. Фищука фактично звинуватив в непрофесійності свого керівника та колег. Нині ситуація повторюється: за словами екс посадовця знову закон порушує керівництво обласної та районної влади. Та, відповідно до законодавства, виявлення наявності протиправних дій в повноваженнях правоохоронних органів.

Сокирянська районна державна адміністрація, як складова виконавчої влади Глави держави, вважає неприпустимими подібні публікації, які мають на меті заплямувати діяльність влади на місцях, поставити під сумнів рішення президента та уряду. Переконані, що наше спільне з обласною державною адміністрацією, Урядом, іншими органами центральної та місцевої влади завдання – зберегти суспільно-політичну стабільність в державі та забезпечити соціально-економічний розвиток в інтересах кожного громадянина.

Джерело: https://www.facebook.com/Сокирянська-районна-державна-адміністрація-849132001813335/