«Компенсацію отримає кожен українець!»
45dr

Просторами Facebook гуляє афера з грошовими виплатами. У соцмережі запустили шахрайську кампанію – під виглядом грошових виплат для постраждалих від війни українців, аферисти видурюють особисті дані та обчищають банківські карти.

Центр стратегічних комунікацій відстежив подібні рекламні повідомлення у Facebook від 1 травня до 31 липня. Максимальний її пік припав на липень. До того ж аналіз Facebook-сторінок, на яких виявлено запуск такої реклами, вказує на залученість їх до єдиної спільної мережі. Частина мережі вже заблокована у Facebook, але багато зі сторінок все ще активні.

Такі рекламні повідомлення опубліковані у різний час, з різних сторінок та начебто від різних імен (Володимир Зеленський, Міністерство соціальної політики тощо), проте всі з одним меседжем – «грошові виплати для українців». Тільки справжня мета шахраїв зовсім не надати кошти, а навпаки привласнити собі чужі.

Як діють злочинці:

Українцям, які вірять даній інформації, шахраї надають посилання, за яким потрібно вказати прізвище, ім’я та останні шість цифр банківської картки. Далі вже справа техніки.

Пам’ятайте! Номер картки, CVV-код, чи PIN-код – це особисті дані, які не можна нікому повідомляти! Така схема – далеко не нова. Але втомлені та розгублені українці все ще можуть стати її жертвами. Тож будьте уважні та не довіряйте шахраям!