Легенди Ірини Василівни мандрують Україною

Шанована і авторитетна, досвідчена й мудра, щира і сердечна, добре знана в Сокирянах вчителька і громадянка, історик за фахом, педагог найміцнішого ґатунку Ірина Василівна
десятки літ дарує свою творчість на добро і радість сотням людей, які цікавляться нашою минувшиною. Постійний гість бібліотек і шкіл, масових заходів – невтомна і цікава, оригінальна і завжди привітна, незважаючи на вік, Ірина Василівна готова переповідати десятки легенд свіжо, цікаво, доступно, таємниче і , навіть, казково…

Так, як це робить автор і оповідачка легенд нашого краю – Ірина Василівна, мабуть, не вміє ніхто. Її пам’ять береже сотні розповідей про назви місць, походження традицій, звичаїв, обрядів, вона вчить щирості, людяності і Добру!

Краєзнавець,  історик, завжди активна і серед людей Ірина Василівна, створюючи  легенди та передаючи їх,  доповнює ту ауру, в якій живемо, і створюємо підґрунтя для того, аби наступні покоління знайшли собі щось цікаве з прожитого нами. Так її легенди були вміщені у збірку  «Розкажу тобі легенду», а нещодавно у видавництві «Самміт-Книга» у Києві вийшла книга Ірини Василівни Швець  «Легенди Чернівецького краю».

Тексти, що утворили збірку,  друкувались у  місцевих газетах, звучали по радіо. Спектр цих творів різноманітний – це історичні  паралелі, реальні факти,  фантастичні оповіді…

 

Книга «Легенди Чернівецького краю» подається як міфологічний путівник, адже усі легенди мають конкретну «прописку», кожен міф закріплений за певним місцем. Читаючи цю книжку, можна прокласти «міфологічний маршрут» особливими, легендарними місцями Сокирянщини, Буковини, України. Відчувається, як із покоління в покоління передаються розповіді про певні місцини, ріки, озера, ліси, гори, долини та історичні згадки про визначні події, що тут відбувалися. Усі ці оповіді є правдивими, але містять елементи фантастики, тому їх  називаємо легендами .Для школярів видання  автора стануть поштовхом до вивчення історії рідних місць. Думаю, що багато, хто із читачів вперше дізнаються цікаві факти про наш край. Всі тексти  співзвучні словам материнської любові і мудрості. Це цікаві уроки Добра і Людяності – від Ірини Василівни Швець.

Книга надихнула її автора до активної праці. Ірина Василівна знову пише, адже її пам’ять має ще великий запас і скарбницю цих духовних надбань. Для нових відкриттів, для утвердження Сили Знань і Високої Духовності Українців. Спасибі за мудрість, шановна Ірино Василівно!

IMG_7342

 1. вуйко з тої гори коментує:

  ….так-так,лише зійшовши з потяга Київ-Донецьк,два роки тому,мене відразу запитали про Ірину Василівну з її легендами….

 2. рда коментує:

  а у меня в Ростове на Дону спрашивали как там поживает подружка Раисы Максимовны Горбачевой-Савчук Ганна Никитична,оказывается наши Сокиряны известны далеко за пределами Коболчина и ст.Романковцы.

 3. ПРОСТО ХАЛЯ коментує:

  Шановні гості сайту!
  Як свідчать дослідження науковців, заселення людиною території між річками Прут і Дністер 122 н вовідноситься до найдавніших часів. Саме тут поблизу села Молодове нашого району фахівцями-археологами знайдено найдавніше на території України житло людини, якому більше 40 тисяч років. Тут виявлені поселення трипільської культури, доби бронзи і заліза, черняхівської культури, а також культур раннього і пізнього середньовіччя.
  Про далеке і нещодавнє минуле Сокирянщини дотепер дуже мало відомо. І навіть інформація, яку Ви почерпнете з нашого сайту, це всього лише крапля з великого історико-культурного дощу, який з часом може окропити знання про наш рідний край
  Зафіксоване нами сьогоднення може стати цінним матеріалом для істориків і краєзнавців майбутнього.
  Район з таким історичним минулим просто приречений на розквіт. Це – лише питання часу. Але дуже хотілося б, щоб ми були свідками і учасниками цих подій.

  Начальник відділу освіти Г.Рябко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 49 = 56